Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FX

FED DOJRZEWA DO PODWYŻEK – RAPORT Z CZERWCOWEGO POSIEDZENIA

Członkowie amerykańskiego Federalnego Komitetu Otwartego Rynku widzą postęp na ścieżce wiodącej do maksymalnego zatrudnienia i inflacji w okolicach 2 procent. 7 z 18 głosujących w czerwcu opowiedziało się za podwyżkami już w 2022 roku.

Z opublikowanego we wtorek zapisu dyskusji FED, czyli amerykańskiego banku centralnego, wynika, że aż 13 uczestników posiedzenia uznało, iż ryzyko przekroczenia przez inflację celu wzrosło, w porównaniu do 5 takich głosów w czasie majowego posiedzenia. Mediana prognoz członków FED wskazała na możliwe dwie podwyżki stóp w 2023 roku. Ta informacja podana przez Jerome’a Powella, szefa FED, w czasie konferencji po zakończeniu posiedzenia, zaskoczyła rynki i spowodowała krótkotrwałą wyprzedaż na rynkach akcji. Publikacja zapisu dyskusji spowodowała, że dolar względem euro stracił niemal wszystko, co zyskał w ciągu dnia – ale nadal jest stosunkowo mocny.

ŹRÓDŁO: XTB

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Firma Nanoracks, we współpracy z Voyager Space i Lockheed Martin, utworzyła zespół, aby opracować pierwszą w historii swobodnie latającą, komercyjną stację kosmiczną – Starlab.

UE

Narodowy Bank Węgier podniósł główną stopę procentowa nad Dunajem o kolejne 15 punktów bazowych i obecnie koszt pieniądza wynosi tam już 1,8 procent

USA

Mamy mocna negatywną niespodziankę z amerykańskiego przemysłu.

USA

Pierwszy raz od miesiąca liczba zasiłków dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych spadła poniżej 300 tysięcy.