Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FX

FED DOJRZEWA DO PODWYŻEK – RAPORT Z CZERWCOWEGO POSIEDZENIA

Członkowie amerykańskiego Federalnego Komitetu Otwartego Rynku widzą postęp na ścieżce wiodącej do maksymalnego zatrudnienia i inflacji w okolicach 2 procent. 7 z 18 głosujących w czerwcu opowiedziało się za podwyżkami już w 2022 roku.

FED DOJRZEWA DO PODWYŻEK - RAPORT Z CZERWCOWEGO POSIEDZENIA

Z opublikowanego we wtorek zapisu dyskusji FED, czyli amerykańskiego banku centralnego, wynika, że aż 13 uczestników posiedzenia uznało, iż ryzyko przekroczenia przez inflację celu wzrosło, w porównaniu do 5 takich głosów w czasie majowego posiedzenia. Mediana prognoz członków FED wskazała na możliwe dwie podwyżki stóp w 2023 roku. Ta informacja podana przez Jerome’a Powella, szefa FED, w czasie konferencji po zakończeniu posiedzenia, zaskoczyła rynki i spowodowała krótkotrwałą wyprzedaż na rynkach akcji. Publikacja zapisu dyskusji spowodowała, że dolar względem euro stracił niemal wszystko, co zyskał w ciągu dnia – ale nadal jest stosunkowo mocny.

FED DOJRZEWA DO PODWYŻEK - RAPORT Z CZERWCOWEGO POSIEDZENIA
ŹRÓDŁO: XTB

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

FED DOJRZEWA DO PODWYŻEK - RAPORT Z CZERWCOWEGO POSIEDZENIA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Minutki Fed popchnęły giełdy w górę. Słabsze podwyżki stóp w USA na horyzoncie. Opublikowany równo o 20-stej protokół z listopadowego posiedzenia - potwierdza to,...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co teraz budzi spore emocje i dlaczego to wskaźnik PPI rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Piotrem Soroczyńskim, głównym ekonomistą Krajowej Izby...

UE

Węgierskie stopy procentowe nadal na poziomie 13%.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak długo będziemy musieli uciekać przed wysoką inflacją rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Jarosławem Klepackim z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

%d bloggers like this: