Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

FED CHCE WALCZYĆ Z INFLACJĄ

Amerykański Fed chce walczyć z inflacją – mówi raport z posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku tzw. minutki.

FED CHCE WALCZYĆ Z INFLACJĄ

Fed uważa „bardziej restrykcyjną” politykę za prawdopodobną, jeśli inflacja nie spadnie, mówi raport z posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku tzw. minutki.

Członkowie stwierdzili, że lipcowe spotkanie prawdopodobnie również przyniesie kolejny ruch o 50 lub 75 punktów bazowych. Punkt bazowy to jedna setna punktu procentowego.

CZYTAJ TEŻ: 237. URODZINY DOLARA AMERYKAŃSKIEGO

„Uczestnicy zgodzili się, że perspektywy gospodarcze uzasadniają przejście na restrykcyjne stanowisko w polityce i dostrzegli możliwość, że nawet bardziej restrykcyjne stanowisko może być właściwe, jeśli utrzyma się podwyższona presja inflacyjna” – napisano w dokumencie.

Przyznali, że zaostrzenie polityki prawdopodobnie będzie miało swoją cenę.

„Uczestnicy uznali, że usztywnianie polityki może na jakiś czas spowolnić tempo wzrostu gospodarczego, ale uznali, że powrót inflacji do 2 procent ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia maksymalnego zatrudnienia w sposób trwały” – czytamy w podsumowaniu posiedzenia.

CZYTAJ TEŻ: 52.7 PUNKTÓW WYNIÓSŁ PMI DLA USŁUG W USA

Podwyżka stóp o 75 punktów bazowych nastąpiła w nietypowej kolejności, w której członkowie Komitetu Otwartego Rynku wydawali się mieć w ostatniej chwili zmianę nastawienia po tym, jak przez kilka tygodni mówili, że ruch o 50 punktów bazowych jest prawie pewny.

Po danych wskazujących, że inflacja konsumencka kształtuje się na poziomie 8.6% w ciągu 12 miesięcy i rosną oczekiwania inflacyjne, Federalny Komitet Otwartego Rynku wybrał bardziej rygorystyczną ścieżkę.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

FED CHCE WALCZYĆ Z INFLACJĄ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że w poniedziałek zacznie działać embargo Unii Europejskiej na rosyjską ropę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Jakubem Boguckim, analitykiem rynku...

USA

Świetne, czyli fatalne dane z USA. Rynek pracy okazał się tak mocny, że może to oznaczać odsunięcie marzeń inwestorów giełdowych o spowolnienie podwyżek stóp...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w polskim lotnictwie cywilnym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Andrzejem Kobielskim z linii lotniczych Enter Air.

GPW

Jednym z wygranych na fuzji Orlenu i Lotosu jest inna paliwowa firma czyli Unimot. Dzięki przejęciu m.in. spółki Lotos Terminale spółka z Opolszczyzny chce...

%d bloggers like this: