Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

FED BĘDZIE NADAL PODNOSIŁ STOPY

Amerykańska rezerwa federalna, czyli tamtejszy bank centralny oczekuje dalszych podwyżek stóp procentowych – wynika z protokołu z ostatniego, wrześniowego posiedzenia komitetu otwartego rynku.

FED BĘDZIE NADAL PODNOSIŁ STOPY

Według opublikowanych tzw. minutek z wrześniowego posiedzenia banku centralnego, członkowie Rezerwy Federalnej byli zaskoczeni tempem inflacji i wskazali, że spodziewają się utrzymania wyższych stóp procentowych do czasu spadku cen.
W dyskusjach prowadzących do podwyżki stóp o 0,75 punktu procentowego amerykańscy bankierzy przyznali, że inflacja szczególnie odbija się na Amerykanach o niższych dochodach. Powtórzyli też, że podwyżki prawdopodobnie będą kontynuowane, a wyższe stopy będą dominować, dopóki problem nie zacznie wykazywać oznak rozwiązania.

Przypomnijmy, że na ostatnim, wrześniowym posiedzeniu, Federalny Komitet Otwartego Rynku postanowił podnieść poziom głównej stopy procentowej w USA o 75 punktów bazowych. do 3-3,25%
W sierpniu inflacja konsumencka w Stanach Zjednoczonych wyniosła 8,3 proc. Dane za wrzesień poznamy natomiast dziś po południu.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O bezrobociu, w szczególności o tym że stopa bezrobocia spada mimo spowolnienia gospodarczego rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem Sedlak...

BIZNES I POLITYKA

Produkt krajowy brutto Niemiec wzrósł o 0,4% Kw/Kw, zamiast 0,3% według prognoz

%d bloggers like this: