Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

FAMUR INWESTUJE W ZIELONĄ ENERGIĘ

Grupa Famur odnotowała 61 mln zysku netto w pierwszym półroczu 2021 roku, co jest mniejszym wynikiem o 20 mln zł niż przed rokiem. Firma nadal stawia na kontrakty z PGG i JSW.

FAMUR INWESTUJE W ZIELONĄ ENERGIĘ

Zmniejszone przychody z sprzedaży do 518 mln zł w pierwszych 6 miesiącach 2021 roku, w zeszłym roku firma uzyskała przychody o 50 mln zł większe. Famur jest jednym z największych w Europie producentów maszyn górniczych, które cieszą się popularnością w kopalniach głębinowych na całym Świecie. Aktualnie grupa inwestuje i przebranżawia się na wytwarzanie energii elektrycznej z OZE. Obecny sumaryczny portfel projektów, na różnym etapie rozwoju, zakłada produkcję 1,2 GW energii elektrycznej.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.