Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

FAMUR INWESTUJE W ZIELONĄ ENERGIĘ

Grupa Famur odnotowała 61 mln zysku netto w pierwszym półroczu 2021 roku, co jest mniejszym wynikiem o 20 mln zł niż przed rokiem. Firma nadal stawia na kontrakty z PGG i JSW.

FAMUR

Zmniejszone przychody z sprzedaży do 518 mln zł w pierwszych 6 miesiącach 2021 roku, w zeszłym roku firma uzyskała przychody o 50 mln zł większe. Famur jest jednym z największych w Europie producentów maszyn górniczych, które cieszą się popularnością w kopalniach głębinowych na całym Świecie. Aktualnie grupa inwestuje i przebranżawia się na wytwarzanie energii elektrycznej z OZE. Obecny sumaryczny portfel projektów, na różnym etapie rozwoju, zakłada produkcję 1,2 GW energii elektrycznej.

FAMUR INWESTUJE W ZIELONĄ ENERGIĘ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O decyzji Rady Polityki Pieniężnej i również o kondycji polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnej sytuacji gospodarki niemieckiej rozmawiał Marcin Dobroewolski z BIZNES24 z Matuszem Urbanem, z Oxford Economics.

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

USA

Akcje Apple wzrosły wczoraj o prawie 2 proc. A to sprawiło, że amerykański gigant znowu ma 3 biliony kapitalizacji. Po raz pierwszy Apple przekroczył...

%d