Connect with us

Hi, what are you looking for?

ENERGETYKA

FAMUR INWESTUJE W ZIELONĄ ENERGIĘ

Grupa Famur odnotowała 61 mln zysku netto w pierwszym półroczu 2021 roku, co jest mniejszym wynikiem o 20 mln zł niż przed rokiem. Firma nadal stawia na kontrakty z PGG i JSW.

Zmniejszone przychody z sprzedaży do 518 mln zł w pierwszych 6 miesiącach 2021 roku, w zeszłym roku firma uzyskała przychody o 50 mln zł większe. Famur jest jednym z największych w Europie producentów maszyn górniczych, które cieszą się popularnością w kopalniach głębinowych na całym Świecie. Aktualnie grupa inwestuje i przebranżawia się na wytwarzanie energii elektrycznej z OZE. Obecny sumaryczny portfel projektów, na różnym etapie rozwoju, zakłada produkcję 1,2 GW energii elektrycznej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.