Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

FAKE-CRASH NA ZŁOTYM. MORNIGSTAR PRZYZNAJE SIĘ DO BŁĘDU

Morningstar przyznaje się do spowodowania fake-crashu na polskim złotym. Rzecznik amerykańskiej platformy, która dostarcza dane o kursach walut dla Google w korespondencji z BIZNES24 pisze jednak, że zawiedli zewnętrzni dostawcy danych.

INFLACJA W POLSCE
foto.: Rūdolfs Klintsons / Pexels.com

„Morningstar generuje dane dotyczące wymiany walut na podstawie kursów przesyłanych przez znanych zewnętrznych dostawców. Ze względu na niską płynność w okresie świątecznym, dane kursowe dla Polski chwilowo nie odzwierciedlały stanu rynkowego z 1 stycznia, czyli w dniu, w którym rynki były zamknięte.”

„Problem został rozwiązany przed otwarciem rynku 2 stycznia, a dane historyczne zostały poprawione i ponownie opublikowane.” – czytamy w oświadczeniu spółki, która zapewnia, że „przywiązuje dużą wagę do jakości i dokładności swoich danych i pracujemy nad tym, aby uniknąć podobnych zdarzeń w przyszłości poprzez podwyższone środki zapewniania jakości.”

BIZNES24 rozumie przez to, że spółka nie podaje, czy wie na czym konkretnie polegał błąd, który na kilka godzin podważył zaufanie do danych o kursie złotego.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FX

Pierwszy od dawna dzień, kiedy światowe media nie piszą o Polsce. Prawie nie piszą, bo pojawia się informacja o zatrzymaniu Piotra W., byłego wiceministra...

RYNKI

Dolar w styczniu po 3.5 złotego? Po raz ostatni ten kurs dolara do złotego widzieliśmy na przełomie 2017 i 2018 roku - czyli przed...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O decyzji Rady Polityki Pieniężnej i również o kondycji polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy siła złotego będzie się utrzymywać, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Danielem Kosteckim, głównym analitykiem rynków z CMC Markets.