Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

FACEBOOK W BILLION-DOLLAR-CLUB

Facebook dołączył do wąskiego grona giełdowych spółek wartych powyżej biliona dolarów – czyli powyżej tysiąca miliardów dolarów. Oprócz Facebooka do bilionowego klubu należy tylko 5 innych spółek.

FACEBOOK W BILLION-DOLLAR-CLUB

Facebook pierwszy raz w historii przekroczył kapitalizację biliona dolarów po tym, jak okazało się, że sąd federalny w Waszyngtonie wbrew powszechnym opiniom odrzucił dwa pozwy złożone przez prokuratora stanowego, oraz federalną komisję handlu.
Pierwszą giełdową spółką, której wartość przekroczyła bilion dolarów był Apple, a stało się to niecałe trzy lata temu, 2 sierpnia 2018 roku. Od tego czasu do klubu dostały się też Microsoft, Amazon i Google. Jedyną nieamerykańską i nietechnologiczną spółką w bilionowej elicie jest saudyjski producent ropy – Saudi Aramco.

Bilion dolarów to tysiąc miliardów dolarów. Żeby wyobrazić sobie różnicę między milionem, miliardem a bilionem warto odwołać się do sekund. Na upływ miliona sekund wystarczy 11 dni. Na upływ miliarda sekund – już prawie 32 lata. Na upływ biliona sekund – niemal 32 tysiące lat.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Odejście Sheryl Sandberg nie zrobiło wrażenia na inwestorach. Kurs Meta, czyli właściciela m.in. Facebooka, zaczął handel od minimalnego spadku, ale już kilka minut później...

USA

Peter Thiel - największy zwolennik Trumpa w Dolinie Krzemowej - opuszcza zarząd Facebooka (obecnie Meta Platforms). Peter Thiel odegrał kluczową rolę w rozwoju platformy...

USA

200 miliardów dolarów wyparowało z Facebooka - takiej przeceny giganta technologicznego rynki nie widziały od dawna. Inwestorzy poczuli się mocno rozczarowani wynikami i zapowiedziami...

USA

Google, Facebook, Amazon - trzy firmy, które rządzą światowym e-commerce publikują w tym tygodniu swoje wyniki finansowe.

%d bloggers like this: