Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

FACEBOOK W BILLION-DOLLAR-CLUB

Facebook dołączył do wąskiego grona giełdowych spółek wartych powyżej biliona dolarów – czyli powyżej tysiąca miliardów dolarów. Oprócz Facebooka do bilionowego klubu należy tylko 5 innych spółek.

FACEBOOK W BILLION-DOLLAR-CLUB

Facebook pierwszy raz w historii przekroczył kapitalizację biliona dolarów po tym, jak okazało się, że sąd federalny w Waszyngtonie wbrew powszechnym opiniom odrzucił dwa pozwy złożone przez prokuratora stanowego, oraz federalną komisję handlu.
Pierwszą giełdową spółką, której wartość przekroczyła bilion dolarów był Apple, a stało się to niecałe trzy lata temu, 2 sierpnia 2018 roku. Od tego czasu do klubu dostały się też Microsoft, Amazon i Google. Jedyną nieamerykańską i nietechnologiczną spółką w bilionowej elicie jest saudyjski producent ropy – Saudi Aramco.

Bilion dolarów to tysiąc miliardów dolarów. Żeby wyobrazić sobie różnicę między milionem, miliardem a bilionem warto odwołać się do sekund. Na upływ miliona sekund wystarczy 11 dni. Na upływ miliarda sekund – już prawie 32 lata. Na upływ biliona sekund – niemal 32 tysiące lat.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Konkurent Twittera już działa - na razie nie w Europie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co mówią o spółce wyniki i kluczowe wskaźniki Netflixa oraz jaka jest przyszłość usług VoD rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie zmiany zachodzą w mediach społecznościowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZES24 z profesorem Dariuszem Jemielniakiem z Akademii Leona Koźmińskiego.

FIRMA

Netflix zapłaci za łącze do Twojego domu? Komisja Europejska dyskutuje o "fair share" kosztów budowy internetowych autostrad w Unii.

%d