Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

FACEBOOK W BILLION-DOLLAR-CLUB

Facebook dołączył do wąskiego grona giełdowych spółek wartych powyżej biliona dolarów – czyli powyżej tysiąca miliardów dolarów. Oprócz Facebooka do bilionowego klubu należy tylko 5 innych spółek.

FACEBOOK W BILLION-DOLLAR-CLUB

Facebook pierwszy raz w historii przekroczył kapitalizację biliona dolarów po tym, jak okazało się, że sąd federalny w Waszyngtonie wbrew powszechnym opiniom odrzucił dwa pozwy złożone przez prokuratora stanowego, oraz federalną komisję handlu.
Pierwszą giełdową spółką, której wartość przekroczyła bilion dolarów był Apple, a stało się to niecałe trzy lata temu, 2 sierpnia 2018 roku. Od tego czasu do klubu dostały się też Microsoft, Amazon i Google. Jedyną nieamerykańską i nietechnologiczną spółką w bilionowej elicie jest saudyjski producent ropy – Saudi Aramco.

Bilion dolarów to tysiąc miliardów dolarów. Żeby wyobrazić sobie różnicę między milionem, miliardem a bilionem warto odwołać się do sekund. Na upływ miliona sekund wystarczy 11 dni. Na upływ miliarda sekund – już prawie 32 lata. Na upływ biliona sekund – niemal 32 tysiące lat.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Peter Thiel - największy zwolennik Trumpa w Dolinie Krzemowej - opuszcza zarząd Facebooka (obecnie Meta Platforms). Peter Thiel odegrał kluczową rolę w rozwoju platformy...

USA

200 miliardów dolarów wyparowało z Facebooka - takiej przeceny giganta technologicznego rynki nie widziały od dawna. Inwestorzy poczuli się mocno rozczarowani wynikami i zapowiedziami...

USA

Google, Facebook, Amazon - trzy firmy, które rządzą światowym e-commerce publikują w tym tygodniu swoje wyniki finansowe.

UE

Firmy Google i Facebook ukarane we Francji - powodem jest polityka związana z plikami cookies.

%d bloggers like this: