Connect with us

Hi, what are you looking for?

USA

FACEBOOK W BILLION-DOLLAR-CLUB

Facebook dołączył do wąskiego grona giełdowych spółek wartych powyżej biliona dolarów – czyli powyżej tysiąca miliardów dolarów. Oprócz Facebooka do bilionowego klubu należy tylko 5 innych spółek.

Facebook pierwszy raz w historii przekroczył kapitalizację biliona dolarów po tym, jak okazało się, że sąd federalny w Waszyngtonie wbrew powszechnym opiniom odrzucił dwa pozwy złożone przez prokuratora stanowego, oraz federalną komisję handlu.
Pierwszą giełdową spółką, której wartość przekroczyła bilion dolarów był Apple, a stało się to niecałe trzy lata temu, 2 sierpnia 2018 roku. Od tego czasu do klubu dostały się też Microsoft, Amazon i Google. Jedyną nieamerykańską i nietechnologiczną spółką w bilionowej elicie jest saudyjski producent ropy – Saudi Aramco.

Bilion dolarów to tysiąc miliardów dolarów. Żeby wyobrazić sobie różnicę między milionem, miliardem a bilionem warto odwołać się do sekund. Na upływ miliona sekund wystarczy 11 dni. Na upływ miliarda sekund – już prawie 32 lata. Na upływ biliona sekund – niemal 32 tysiące lat.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

Google, Facebook i Twitter nie wracają jednak do biur. Kolejne amerykańskie firmy technologiczne ogłaszają, że co najmniej do późnej jesienie - a nawet do...

RYNKI

Zarząd Facebook pokazał świetne wyniki za 2 kwartał - a następnie wystraszył inwestorów. Akcje konglomeratu największych sieci społecznościowych świata taniały mimo świetnych wyników o...

USA

Dwa pozwy przeciwko Facebookowi zarzucające mu monopolistyczne praktyki w związku z przejęciem aplikacji Whatsapp i Instagram - odrzucone przez Federalny Sąd w Waszyngtonie.

USA

Demokraci i Republikanie łączą siły, by zmienić sposób, w jaki prowadzą swoje biznesy największe amerykańskie firmy technologiczne: Amazon, Apple, Facebook i Google. Grupa posłów...