Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

FACEBOOK UKARANY ZA DYSKRYMINACJĘ. GIGANT MUSI ZAPŁACIĆ $14.2 MLN

14 milionów dolarów kary musi zapłacić Facebook za dyskryminację, jakiej miał się dopuszczać w trakcie zatrudniania pracowników. To finał sporu między Facebookiem, a amerykańską administracją. Gigant mediowy musiał też zawrzeć porozumienia z resortami sprawiedliwości i pracy.

FACEBOOK UKARANY ZA DYSKRYMINACJĘ. GIGANT MUSI ZAPŁACIĆ $14.2 MLN

W grudniu amerykański resort sprawiedliwości oskarżył Facebooka o preferencyjne traktowanie przy zatrudnianiu zagranicznych, tymczasowych pracowników kosztem Amerykanów.

Zdaniem przedstawicieli rządu polityka zatrudnienia prowadzona przez Facebooka narusza federalne zasady rekrutacji. Władze federalne nałożyły na facebooka karę grzywny w wysokości ponad 14 milionów dolarów na postawie przepisów antydyskryminacyjnych zawartych w ustawie o imigracji i obywatelstwie.

Władze w Waszyngtonie oskarżyły Facebooka także o „potencjalne naruszenie regulacji dotyczących rekrutacji”.

Nieoczekiwanie sam Facebook ma przejść zmiany. Jak podał amerykański blog technologiczny Verge poinformował, że Facebook zamierza przyjąć nową nazwę a także dokonać modyfikacji swych usług i produktów.

Zdaniem Verge Mark Zuckerberg zapowie to 28 października na corocznej konferencji firmy.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

FACEBOOK UKARANY ZA DYSKRYMINACJĘ. GIGANT MUSI ZAPŁACIĆ $14.2 MLN

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Odejście Sheryl Sandberg nie zrobiło wrażenia na inwestorach. Kurs Meta, czyli właściciela m.in. Facebooka, zaczął handel od minimalnego spadku, ale już kilka minut później...

USA

Peter Thiel - największy zwolennik Trumpa w Dolinie Krzemowej - opuszcza zarząd Facebooka (obecnie Meta Platforms). Peter Thiel odegrał kluczową rolę w rozwoju platformy...

USA

200 miliardów dolarów wyparowało z Facebooka - takiej przeceny giganta technologicznego rynki nie widziały od dawna. Inwestorzy poczuli się mocno rozczarowani wynikami i zapowiedziami...

USA

Google, Facebook, Amazon - trzy firmy, które rządzą światowym e-commerce publikują w tym tygodniu swoje wyniki finansowe.

%d bloggers like this: