Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ELEKTROMOBILNOŚĆ

FABRYKA IZERY CORAZ BLIŻEJ

ElectroMobility Poland, czyli spółka odpowiadająca za projekt Izery, otrzymała właśnie zgodę na pozwalającą na rozpoczęcie budowy zakładu. Teraz ruch należy do rządu.

FABRYKA IZERY CORAZ BLIŻEJ

Fabryka Izery będzie pierwszą inwestycją powstałą na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego. Pozwolenie dotyczy pierwszego etapu, podczas którego powierzchnia zabudowy wyniesie 169 tys. m kw. Do końca 2026 r., czyli do chwili zakończenia drugiego etapu budowy i w chwili osiągnięcia pełni mocy produkcyjnych, zatrudnienie w fabryce może znaleźć nawet 2 tys. osób.

ElectroMobility Poland ma już wybranego generalnego wykonawcę inwestycji. Oznacza to że budowa mogłaby ruszyć zaraz po weekendzie. Ale jak to w Polsce, wszystko tylko z pozoru wydaje się proste.

Decyzja o tym czy rozpocząć budowę fabryki leży w gestii Ministerstwa Aktywów Państwowych w którym nastąpiły właśnie zmiany kadrowe. Resort rozpoczęcie dalszych prac uzależniał od audytu. Ten się właśnie zakończył. Nie znaleziono żadnych nieprawidłowości. Jedyny zarzut jaki w nim postawiono to….
opóźnienia w realizacji inwestycji.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.