Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

EXXON MOBILE I CHEVRON PODAŁY WYNIKI ZA PIERWSZY KWARTAŁ

EXXON MOBILE I CHEVRON PODAŁY WYNIKI ZA PIERWSZY KWARTAŁ
Doha, Qatar - January 9, 2020: Sign of the Exxon Mobile petrochemical company

Obie spółki zaraportowały wyniki lepsze od oczekiwań. Exxon Mobile zaraportował rekordowy zysk, który był dwukrotnie lepszy od tego jaki spółka wypracowała w pierwszym kwartale ubiegłego roku.

Exxon w pierwszym kwartale wypracował 2 dolary 83 centy zysku na akcję, tymczasem rynki oczekiwały, że spółka zaraportuje 2 dolary 60 centów.

Z kolei przychód spółki wyniósł ponad 86 mld dolarów i był o ponad 4 mld. dolarów lepszy od tego co oczekiwali analitycy.

Za lepsze niż oczekiwano wyniki głównie odpowiadał wzrost wydobycia.
Produkcja ropy i gazu wzrosła o prawie 300 tys. baryłek dziennie w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Z kolei Chevron pochwalił się zyskiem w wysokości 3 dolarów 55 centów, co jest rezultatem lepszym od oczekiwań o prawie 20 centów.

Od stycznia do marca spółka wypracowała prawie 50 miliardów 800 milionów dolarów przychodu. Wynik jest lepszy od oczekiwań rynków o prawie 2 mld dolarów.

Za raportu opublikowanego przez Chevron wynika, że spółka zwiększyła produkcję w Stanach Zjednoczonych zmniejszając ją jednocześnie w innych miejscach, co przełożyło się na 3 proc. spadek całej produkcji.

EXXON MOBILE I CHEVRON PODAŁY WYNIKI ZA PIERWSZY KWARTAŁ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

KREDYTY

Boom na kredyty mieszkaniowe lekko słabnie. W listopadzie o taki kredyt wnioskowało prawie 40 tys. osób To prawie trzy razy więcej niż przed rokiem.

FIRMA

Oświadczenie ws. bezpodstawnych i nieuprawnionych oszczerstw kolportowanych na temat NEWAG S.A. – Nasze oprogramowanie jest czyste. Nie wprowadzaliśmy, nie wprowadzamy i nie będziemy wprowadzać...

GOSPODARKA

Prawie 16 procent tracił na otwarciu handlu nowosądecki Newag. Przecenę akcji wywołała informacja Onetu na temat tego, że producent celowo wywoływał usterki w swoich...

USA

Akcje Apple wzrosły wczoraj o prawie 2 proc. A to sprawiło, że amerykański gigant znowu ma 3 biliony kapitalizacji. Po raz pierwszy Apple przekroczył...

%d