Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

EXXON I CHEVRON KOSZĄ KASĘ

Nafciarze z Exxon Mobil i Chevron z rekordowymi zyskami czwarty kwartał z rzędu.

EXXON CHEVRON
foto: Chevron

Kwartalne zyski w miliardach dolarów liczą największe amerykańskie koncerny naftowe. Exxon Mobil i Chevron czwarty kwartał z rzędu zaraportowały rekordowe zyski podbijane wysokimi cenami ropy naftowej i gazu ziemnego.

Exxon Mobil w trzecim kwartale roku zarobił blisko 20 mld dolarów – trzy razy tyle co przed rokiem. Przychody spółki z teksasu wyniosły zaś rekordowe 112 mld dol. Jako główne czynniki, które przyczyniły się do tych wyników spółka podała obniżenie kosztów i zwiększenie wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego.

CZYTAJ TEŻ: REKORDOWE WYNIKI APPLE

W reakcji na wyniki kurs akcji Exxon Mobil rośnie o blisko 2 proc. wspinając się na najwyższy poziom w historii. Z kolei Chevron zaraportował blisko 11 mld dol. kwartalnego zysku i 57 mld dol przychodów.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

EXXON I CHEVRON KOSZĄ KASĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: