Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

EVERGRANDE- TERMIN MINĄŁ, PIENIĘDZY Z OBLIGACJI NIE MA

Evergrande wciąż nie potwierdził czy spłaci odsetki od obligacji w dolarach amerykańskich. Termin spłaty minął wczoraj.

Siedziba Evergrande / FOT.: Wikipedia

W efekcie kurs Evergrande spadł dzisiaj na giełdzie w Hongkongu o 12 procent. New York Times powołuje się na słowa jednego z posiadaczy obligacji Evergrande, który twierdzi, że przelewu z odsetkami na jego koncie dziś nie ma. To by oznaczało, że Evergande praktycznie jest bankrutem. Ale praktycznie nie oznacza, że również prawnie. Ten sam inwestor ujawnił bowiem dziennikarzom New York Times’a, że umowa obligacyjna pozwala Evergrande spóźnić się o 30 dni z płatnością – zanim wierzyciele będą mogli zażądać ogłoszenia upadłości.


Pieniądze, które Evergrande powinien był wczoraj wypłacić to pestka w porównaniu z kwotami, które jest winny inwestorom. Całkowite zadłużenie dewelopera to 300 miliardów dolarów – niewiele mniej, niż całkowite zadłużenie Polski. Wczorajsza – prawdopodobnie niespłacona – rata to zaledwie 0.03% całości długu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

AZJA

Nie udało się Amerykanom wyrzucić chińskiego Tiktoka - Chińczykom udało się za to wyrzucić amerykańskiego Linkedina. Należący do Microsoftu serwis społecznościowy znika z Chin.

AZJA

Ponad 100 chińskich fabryk wstrzymało prace przez brak prądu. Władze chcą sprowadzać energię z Rosji - informuje agencja Reuters.

AZJA

Nagłe przerwy w dostawie prądu w niektórych częściach Chin zmuszają niektóre zagraniczne firmy do inwestowania w innych krajach. Zdaniem ekonomistów kłopoty z energią wpłyną...

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.