Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

EUROPA NIE CHCE PŁACIĆ RUBLAMI ZA GAZ

Europejskie kraje nie zamierzają płacić rublami za rosyjski gaz i przygotowują się do wstrzymania importu tego surowca z Rosji.

EUROPA NIE CHCE PŁACIĆ RUBLAMI ZA GAZ

Jak poinformował rzecznik brytyjskiego premiera Borisa Johnsona Zjednoczone Królestwo nie planuje płacić za rosyjski gaz w rublach a rząd śledzi konsekwencje żądania prezydenta Rosji Władimira Putina dla rynku europejskiego.

Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował wczoraj że podpisał dekret zgodnie z którym, nabywcy rosyjskiego gazu z „nieprzyjaznych” krajów od 1 kwietnia będą musieli płacić rublami z kont w Rosji a jeśli płatności nie zostaną dokonane, dostawy będą wstrzymane. Decyzja Putina o wymuszeniu płatności za gaz w rublach, ma w zamierzeniu pomóc rosyjskiej walucie mocno przecenionej po sankcjach nałożonych na Rosje po jej ubiegłomiesięcznej inwazji na ukrainę.

EUROPA NIE CHCE PŁACIĆ RUBLAMI ZA GAZ

Także Niemcy i Francja przygotowują się do możliwego wstrzymania importu gazu z Rosji – oświadczył w czwartek francuski minister gospodarki Bruno Le Maire w Berlinie. Jak dodał może dojść do sytuacji, w której dziś, w bardzo konkretnych okolicznościach, nie będzie już rosyjskiego gazu.
Także Polska nie zamierza płacić za rosyjski gaz w Rublach. Jak przyznał w ubiegłym tygodniu tuż przed swoją nieoczekiwaną rezygnacją prezes PGNiG Paweł Majewski umowa z rosyjskim Gazpromem nie przewiduje możliwości dowolnej zmiany waluty, w której dokonywane są rozliczenia

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Wskaźnik PMI, obrazujący koniunkturę w polskim przemyśle, piąty miesiąc z rzędu znajduje się poniżej ważnej granicy 50 punktów. Wynik okazał się jednak lepszy od...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O strategicznym dla bezpieczeństwa rurociągu Baltic Pipe rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Jerzym Buzkiem, byłym premierem, byłym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, a obecnie...

POLSKA

Dziś symbolicznie uruchomiono przesył gazu przez gazociąg Baltic Pipe. Od 1 października br. popłynie nim do Polski gaz ze złóż na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak drastycznie skoczyły ceny energii dla miast na przyszły rok, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Grzymowiczem, prezydentem Olsztyna.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: