Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

EUROCASH ZAMKNIE 59 SKLEPÓW

Eurocash podjął decyzję o zamknięciu do końca 2021 roku 59 z 414 sklepów własnych w sieci Delikatesy Centrum, w konsekwencji czego będzie musiał utworzyć odpis na ok. 80 mln zł, co przełoży się na wynik finansowy za 2021 rok – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

EUROCASH
EUROCASH

Decyzje zostały podjęte po dokonanej przez Zarząd analizie rentowności jak również na podstawie możliwości wdrożenia programów naprawczych.

Spółka zapewniła, że decyzja o zamknięciu sklepów nie będzie miała wpływu na strategię rozwoju handlu detalicznego Grupy Eurocash, a w dłuższej perspektywie przełoży się na poprawę rentowności segmentu detalicznego, co powinno być widoczne począwszy od przyszłego roku, umożliwiając dalszy efektywny rozwój sieci Delikatesy Centrum.

Jednocześnie spółka dokonała szacunków dynamiki zmian wartości EBITDA po uwzględnieniu wpływu IFRS 16 w segmencie detalicznym.

Obecnie sieć sprzedaży Delikatesów Centrum liczy niemal 1.000 sklepów franczyzowych, ponad 150 w joint venture, a 400 sklepów jest własnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FINANSE OSOBISTE

W Wigilię sklepy pracują zdecydowanie krócej niż w pozostałe dni roku. Warto o tym pamiętać, żeby tuż przed świąteczną kolacją nie zostać z pustymi...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O uchylonych kontrowersyjnych przepisach dotyczących pośrednich transakcji rajowych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Magdaleną Dymkowską, partnerem w Zespole Cen Transferowych w MDDP.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zamiarze zakupu przez rząd sieci handlowej w Polsce rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Agnieszką Górnicką, prezes firmy badawczej Inquiry.

GPW

Zysk Eurocash za II kwartał był niższy od oczekiwań.

%d bloggers like this: