Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

EUROCASH ZAMKNIE 59 SKLEPÓW

Eurocash podjął decyzję o zamknięciu do końca 2021 roku 59 z 414 sklepów własnych w sieci Delikatesy Centrum, w konsekwencji czego będzie musiał utworzyć odpis na ok. 80 mln zł, co przełoży się na wynik finansowy za 2021 rok – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

EUROCASH
EUROCASH

Decyzje zostały podjęte po dokonanej przez Zarząd analizie rentowności jak również na podstawie możliwości wdrożenia programów naprawczych.

Spółka zapewniła, że decyzja o zamknięciu sklepów nie będzie miała wpływu na strategię rozwoju handlu detalicznego Grupy Eurocash, a w dłuższej perspektywie przełoży się na poprawę rentowności segmentu detalicznego, co powinno być widoczne począwszy od przyszłego roku, umożliwiając dalszy efektywny rozwój sieci Delikatesy Centrum.

Jednocześnie spółka dokonała szacunków dynamiki zmian wartości EBITDA po uwzględnieniu wpływu IFRS 16 w segmencie detalicznym.

Obecnie sieć sprzedaży Delikatesów Centrum liczy niemal 1.000 sklepów franczyzowych, ponad 150 w joint venture, a 400 sklepów jest własnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Zysk Eurocash za II kwartał był niższy od oczekiwań.

GPW

Eurocash bez Luisa Amarala w zarządzie. Twórca i największy akcjonariusz Eurocashu - ma 44% akcji - odsuwa się od bezpośredniego zarządzania spółką.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

%d bloggers like this: