Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

EUROCASH ZAMKNIE 59 SKLEPÓW

Eurocash podjął decyzję o zamknięciu do końca 2021 roku 59 z 414 sklepów własnych w sieci Delikatesy Centrum, w konsekwencji czego będzie musiał utworzyć odpis na ok. 80 mln zł, co przełoży się na wynik finansowy za 2021 rok – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Decyzje zostały podjęte po dokonanej przez Zarząd analizie rentowności jak również na podstawie możliwości wdrożenia programów naprawczych.

Spółka zapewniła, że decyzja o zamknięciu sklepów nie będzie miała wpływu na strategię rozwoju handlu detalicznego Grupy Eurocash, a w dłuższej perspektywie przełoży się na poprawę rentowności segmentu detalicznego, co powinno być widoczne począwszy od przyszłego roku, umożliwiając dalszy efektywny rozwój sieci Delikatesy Centrum.

Jednocześnie spółka dokonała szacunków dynamiki zmian wartości EBITDA po uwzględnieniu wpływu IFRS 16 w segmencie detalicznym.

Obecnie sieć sprzedaży Delikatesów Centrum liczy niemal 1.000 sklepów franczyzowych, ponad 150 w joint venture, a 400 sklepów jest własnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.