Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

EUROCASH POWIĘKSZYŁ STRATĘ

Pandemia i zamknięcie branży gastronomicznej odcisnęły piętno na wynikach Eurocashu – największej polskiej sieci hurtowni spożywczych.
Firma odnotowała 70 mln 460 tys. zł skonsolidowanej straty netto w I kw. 2021 r. wobec 60 mln 650 tys. zł straty rok wcześniej.
Wpływ na spadek wyniku netto miały słabsze wyniki segmentu detalicznego – podała spółka.

EUROCASH
EUROCASH

Zdaniem Eurocashu najmocniej spadek sprzedaży zanotowano w hurtowniach Cash&Carry, głównie z powodu znacznie niższego rok do roku popytu na alkohol i napoje bezalkoholowe, oraz w formacie Eurocash Gastronomia, z uwagi na wciąż obowiązujące restrykcje dotyczące placówek gastronomicznych.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Eurocash sięgnęły 5 mld 800 mln zł w I kw. 2021 r. wobec 5 mld 900 mln zł rok wcześniej.

EUROCASH – PLACÓWKI

Eurocash w zamierza też zamknąć kilkadziesiąt placówek z liczącej obecnie 180 sklepów sieci Delikatesy Centrum.

Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych.
Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają około 16 tysięcy niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep, Gama, Duży Ben, a także Kontigo oraz Koliber. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Aż 20 proc. w tym tygodniu stracili posiadacze akcji CCC. Kurs największego detalisty obuwniczego w Polsce - do CCC należy prawie 1/5 rynku -...

GPW

Jutro na rynku NewConnect zadebiutuje kolejna gamingowa spółka - Hydra Games. To już drugie podejście tego producenta gier do rynku giełdowego.

RYNKI

Polska Grupa Energetyczna planuje mega emisję akcji z której chce pozyskać aż 3 mld zł. Pozyskane pieniądze maja iść na m.in. na dekarbonizację oraz...

GPW

Tak czerwono w WIG20 nie było od dawna – we wtorek kilkanaście minut przed jedenastą niemal wszystkie spółki największego indeksu warszawskiej giełdy traciły wobec...