Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

EUROCASH POWIĘKSZYŁ STRATĘ

Pandemia i zamknięcie branży gastronomicznej odcisnęły piętno na wynikach Eurocashu – największej polskiej sieci hurtowni spożywczych.
Firma odnotowała 70 mln 460 tys. zł skonsolidowanej straty netto w I kw. 2021 r. wobec 60 mln 650 tys. zł straty rok wcześniej.
Wpływ na spadek wyniku netto miały słabsze wyniki segmentu detalicznego – podała spółka.

Zdaniem Eurocashu najmocniej spadek sprzedaży zanotowano w hurtowniach Cash&Carry, głównie z powodu znacznie niższego rok do roku popytu na alkohol i napoje bezalkoholowe, oraz w formacie Eurocash Gastronomia, z uwagi na wciąż obowiązujące restrykcje dotyczące placówek gastronomicznych.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Eurocash sięgnęły 5 mld 800 mln zł w I kw. 2021 r. wobec 5 mld 900 mln zł rok wcześniej.

Eurocash w zamierza też zamknąć kilkadziesiąt placówek z liczącej obecnie 180 sklepów sieci Delikatesy Centrum.

Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych.
Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają około 16 tysięcy niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep, Gama, Duży Ben, a także Kontigo oraz Koliber. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Jeszcze w tym roku na warszawskiej giełdzie będzie można handlować akcjami zachodnioeropejskich spółek. Zarząd GPW zapowiedział, że IV kwartale uruchomi Global Connect – czyli...

GPW

O prawie 5% spadł w czwartek kurs Grupy Kęty - po informacji, że spółka zrezygnowała ze sprzedaży segmentu opakowań giętych. Pod tą tajemniczą nazwą...

ENERGETYKA

Turon najdroższy od czterech lat. Kurs wystrzelił dziś w ciągu sesji do 3 zł 84 groszy po tym, jak spółka poinformowała, że podpisała ze...

WYNIKI SPÓŁEK SPÓŁEK

Kruk najdroższy w historii. Akcje jednego z największych pod względem wartości portfela windykatorów w Europie były dziś handlowane nawet po 344 zł i 60...