Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

EUROCASH POWIĘKSZYŁ STRATĘ

Pandemia i zamknięcie branży gastronomicznej odcisnęły piętno na wynikach Eurocashu – największej polskiej sieci hurtowni spożywczych.
Firma odnotowała 70 mln 460 tys. zł skonsolidowanej straty netto w I kw. 2021 r. wobec 60 mln 650 tys. zł straty rok wcześniej.
Wpływ na spadek wyniku netto miały słabsze wyniki segmentu detalicznego – podała spółka.

EUROCASH
EUROCASH

Zdaniem Eurocashu najmocniej spadek sprzedaży zanotowano w hurtowniach Cash&Carry, głównie z powodu znacznie niższego rok do roku popytu na alkohol i napoje bezalkoholowe, oraz w formacie Eurocash Gastronomia, z uwagi na wciąż obowiązujące restrykcje dotyczące placówek gastronomicznych.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Eurocash sięgnęły 5 mld 800 mln zł w I kw. 2021 r. wobec 5 mld 900 mln zł rok wcześniej.

EUROCASH – PLACÓWKI

Eurocash w zamierza też zamknąć kilkadziesiąt placówek z liczącej obecnie 180 sklepów sieci Delikatesy Centrum.

Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych.
Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają około 16 tysięcy niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep, Gama, Duży Ben, a także Kontigo oraz Koliber. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

EUROCASH POWIĘKSZYŁ STRATĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Jednym z wygranych na fuzji Orlenu i Lotosu jest inna paliwowa firma czyli Unimot. Dzięki przejęciu m.in. spółki Lotos Terminale spółka z Opolszczyzny chce...

POLSKA

CCC ze stratą. Grupa CCC miała w trzecim kwartale 64,9 mln zł straty netto wobec 12,2 mln zł zysku netto w trzecim kwartale 2021...

USA

Wysoka inflacja szkodzi amerykańskiej gospodarce jak COVID. Indeks ISM dla przemysłu - pokazujący plany menedżerów zakupu - po raz pierwszy od kwietnia 2020 roku...

POLSKA

O ponad 9 proc, spadły dziś akcje producenta kotłów firmy, Rafako po tym jak okazało się, że jeden z najbogatszych Polaków, Michał Sołowow nie...

%d bloggers like this: