Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

EUROCASH POWIĘKSZYŁ STRATĘ

Pandemia i zamknięcie branży gastronomicznej odcisnęły piętno na wynikach Eurocashu – największej polskiej sieci hurtowni spożywczych.
Firma odnotowała 70 mln 460 tys. zł skonsolidowanej straty netto w I kw. 2021 r. wobec 60 mln 650 tys. zł straty rok wcześniej.
Wpływ na spadek wyniku netto miały słabsze wyniki segmentu detalicznego – podała spółka.

Zdaniem Eurocashu najmocniej spadek sprzedaży zanotowano w hurtowniach Cash&Carry, głównie z powodu znacznie niższego rok do roku popytu na alkohol i napoje bezalkoholowe, oraz w formacie Eurocash Gastronomia, z uwagi na wciąż obowiązujące restrykcje dotyczące placówek gastronomicznych.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Eurocash sięgnęły 5 mld 800 mln zł w I kw. 2021 r. wobec 5 mld 900 mln zł rok wcześniej.

Eurocash w zamierza też zamknąć kilkadziesiąt placówek z liczącej obecnie 180 sklepów sieci Delikatesy Centrum.

Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych.
Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają około 16 tysięcy niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep, Gama, Duży Ben, a także Kontigo oraz Koliber. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.