Connect with us

Hi, what are you looking for?

KRYPTO

ETHEREUM SIE ULATNIA? OD PRZYSZŁEGO ROKU TYLKO 32 TOKENY NA OSOBĘ

Ethereum – druga najpopularniejsza kryptowaluta świata i najbardziej zaawansowana technologicznie – ogranicza liczbę tokenów, które będzie mogła wydobyć jedna osoba. Od stycznia przyszłego roku będą to maksymalnie 32 tokeny na osobę.

FOT.: Executium / Unsplash

Do 31 grudnia potrwa wydobycie Etherów, a od 1 stycznia 2022 będzie funkcjonować Ethereum 2.0 Ethereum zrewolucjonizował rynek kryptowalut. Technologia kodu pozwala na budowanie aplikacji, bez konieczności budowania całego i oryginalnego blockchaina dla danej aplikacji. Na tym systemie jest opartych ponad 150 kryptowalut. W jej zapisie każdy górnik będzie mógł wydobyć maksymalnie 32 tokeny ETH lub odpowiednią ich ilość o wartości 90 tys. dolarów zgodnie z wyceną rynkową. W całym środowisku krypto wywołało to poruszenie, ponieważ twórcy krypto opartych na Ethereum zastanawiają się czy skutkiem ubocznym będzie ograniczenie wydobycia ich kryptowalut.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

KRYPTO

Salwador, pierwsze państwo na świecie które uznało bitcoina jako prawny środek płatniczy w kraju oficjalnie kupił kryptowaluty o wartości około 20,9 miliona dolarów, dzień...

KRYPTO

Po weekendzie wszyscy entuzjaści krypto doczekali się wyceny bitcoina powyżej 50 tys. dolarów za token. Pierwszy raz taka wycena za kryptowalutę miała miejsce 17...

EUROPA

PayPal umożliwi swoim Brytyjskim użytkownikom obrót kryptowalutami. Dotychczasowo taką możliwość mieli tylko obywatele USA.

FINANSE OSOBISTE

Rozmowa prof. Krzysztofem Piechem, dyrektorem Centrum Technologii Blockchain Uczelni Łazarskiego.