Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KRYPTO

ETHEREUM SIE ULATNIA? OD PRZYSZŁEGO ROKU TYLKO 32 TOKENY NA OSOBĘ

Ethereum – druga najpopularniejsza kryptowaluta świata i najbardziej zaawansowana technologicznie – ogranicza liczbę tokenów, które będzie mogła wydobyć jedna osoba. Od stycznia przyszłego roku będą to maksymalnie 32 tokeny na osobę.

ETHEREUM SIE ULATNIA? OD PRZYSZŁEGO ROKU TYLKO 32 TOKENY NA OSOBĘ
FOT.: Executium / Unsplash

Do 31 grudnia potrwa wydobycie Etherów, a od 1 stycznia 2022 będzie funkcjonować Ethereum 2.0 Ethereum zrewolucjonizował rynek kryptowalut. Technologia kodu pozwala na budowanie aplikacji, bez konieczności budowania całego i oryginalnego blockchaina dla danej aplikacji. Na tym systemie jest opartych ponad 150 kryptowalut.

CZYTAJ TEŻ: BIEDRONKI OTWARTE W NIEDZIELĘ? METODA „NA PLACÓWKĘ MEDYCZNĄ”

W jej zapisie każdy górnik będzie mógł wydobyć maksymalnie 32 tokeny ETH lub odpowiednią ich ilość o wartości 90 tys. dolarów zgodnie z wyceną rynkową. W całym środowisku krypto wywołało to poruszenie, ponieważ twórcy krypto opartych na Ethereum zastanawiają się czy skutkiem ubocznym będzie ograniczenie wydobycia ich kryptowalut.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FX

W środę frank szwajcarski przebił psychologiczną barierę 5 złotych. W czwartek wciąż się umacniał – aż do momentu ogłoszenia decyzji o podwyżce stóp procentowych...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Rynek kryptowalut. O inwestowaniu na nim i o tym jakie są prognozy w tej dziedzinie rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Zaorskim, twórcą...

ŚWIAT

Po weekendowym spadku, nastąpiło odbicie bitcoina, którego kurs wrócił do ponad 20 tysięcy dolarów.

KRYPTO

Bitcoin nurkuje na dwuletnie minima, przez ostatni weekend stracił ponad 13%.

%d bloggers like this: