Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ESTONIA

ESTONIA PODNOSI PODATKI

Prawdopodobnie popełniam polityczne samobójstwo, ponieważ robię to, co jest dobre dla państwa i przyszłych pokoleń – oznajmiła premier Estonii Kaja Kallas, komentując decyzję rządu o podwyższeniu podatków.

INFLACJA HICP W STREFIE EURO
Rekordowa inflacja HICP w strefie euro - najwyższa w Estonii. Na zdjęciu panorama Tallina. foto: pixabay.com

Kallas powiedziała, że podwyżka podatku VAT w Estonii, który od nowego roku wzrośnie z 20 do 22 proc., to wkład Estończyków w zwiększenie wydatków na obronę.

źródło: x Kaja Kallas

W czerwcu 2023 roku parlament Estonii przegłosował podniesienie podatków dochodowego, VAT i od gier hazardowych oraz zniesienie szeregu ulg podatkowych.

Z kolei od 2025 roku stawki podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych wzrosną o dwa punkty procentowe – do 22 proc.

Zgodnie z uzasadnieniem rządu, celem nowelizacji jest dążenie do zrównoważenia budżetu poprzez zwiększenie dochodów oraz usprawnienie systemu podatkowego.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zmianach przepisów dotyczących platform typu e-commerce umożliwiających wdrożenie dyrektywy DAC-7, która reguluje kwestie raportowania handlu w internecie, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ulgach i ich wykorzystaniu przez polskich przedsiębiorców rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Mariuszem Wcisło, menedżerem w Crido.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O obniżce vatu na usługi kosmetyczne rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Michałem Łenczyńskim, organizatorem akcji Beauty Razem.