Connect with us

Hi, what are you looking for?

FINANSE

W EROTYCE CO DWOJE TO NIE JEDEN, WOW TECH ŁĄCZY SIĘ Z LOVEHONEY

Fuzja Lovehoney i WOW Tech – dwóch europejskich firm z branży akcesoriów erotycznych. Dzięki połączeniu niemiecko-brytyjski koncern stanie się największą na świecie firmą z branży, która anglosasi elegancko nazywają „sexuall welness”.

Niemiecki WOW Tech ma bardzo silną pozycję jako producent akcesoriów erotycznych. A brytyjski Lovehoney świetnie zna się za to na ich sprzedaży. Należy do niego jeden z największych na Amazonie sklepów erotycznych. Razem stworzą spółkę wycenianą na 1.2 miliarda dolarów, z rocznymi przychodami rzędu 400 milionów dolarów. Tylko tyle wystarczy, żeby być największą firmą na rynku, który globalnie jest wyceniany na ponad 30 miliardów dolarów rocznie. Inwestycje w biznes erotyczny należały w ubiegłym roku do mocno rentownych. Sprzedaż akcesoriów wzrosła na świecie – analitycy mówią, że z powodu zamknięcia nas w domach – o 1/5. Akcje notowanej we Frankfurcie firmy Beate Uhse, też całkiem sporej, bo o rocznych przychodach w wysokości prawie 140 mln dolarów – zdrożały w ciągu ostatniego roku o 200%.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.