Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

W EROTYCE CO DWOJE TO NIE JEDEN, WOW TECH ŁĄCZY SIĘ Z LOVEHONEY

Fuzja Lovehoney i WOW Tech – dwóch europejskich firm z branży akcesoriów erotycznych. Dzięki połączeniu niemiecko-brytyjski koncern stanie się największą na świecie firmą z branży, która anglosasi elegancko nazywają „sexuall welness”.

W EROTYCE CO DWOJE TO NIE JEDEN, WOW TECH ŁĄCZY SIĘ Z LOVEHONEY

Niemiecki WOW Tech ma bardzo silną pozycję jako producent akcesoriów erotycznych. A brytyjski Lovehoney świetnie zna się za to na ich sprzedaży. Należy do niego jeden z największych na Amazonie sklepów erotycznych. Razem stworzą spółkę wycenianą na 1.2 miliarda dolarów, z rocznymi przychodami rzędu 400 milionów dolarów. Tylko tyle wystarczy, żeby być największą firmą na rynku, który globalnie jest wyceniany na ponad 30 miliardów dolarów rocznie. Inwestycje w biznes erotyczny należały w ubiegłym roku do mocno rentownych. Sprzedaż akcesoriów wzrosła na świecie – analitycy mówią, że z powodu zamknięcia nas w domach – o 1/5. Akcje notowanej we Frankfurcie firmy Beate Uhse, też całkiem sporej, bo o rocznych przychodach w wysokości prawie 140 mln dolarów – zdrożały w ciągu ostatniego roku o 200%.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...