Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

ERDOGAN GROZI GRECJI

Erdogan grozi Grecji. Turecki prezydent ostrzegł sąsiada, że zapłaci on wysoką cenę, jeśli greckie systemy przeciwlotnicze nadal będą utrudniać misje tureckim siłom lotniczym.

ERDOGAN GROZI GRECJI

Według greckiego Ministerstwa Obrony Narodowej, Turcja zintensyfikowała naruszenia greckiej przestrzeni powietrznej, szczególnie lotami bojowych bezzałogowych dronów. W odpowiedzi Grecy uruchomili systemy obrony przeciwlotniczej grożąc zestrzeleniem obiektów latających.

Historyczni rywale po dwóch stronach Morza Egejskiego spierają się o status niektórych wysp w jego basenie, a ostatnio również o zasoby węglowodorów w podmorskich złożach.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA KONSUMENCKA W TURCJI PRZEKROCZYŁA 80%

Ankara oskarża Ateny o militaryzację wysp. W sobotnim przemówieniu Erdogan zagroził inwazją wojskową na sporne ziemie, które nazwał okupowanymi przez Grecję. Przypomniał również wielką tragedię humanitarną, jaką zakończyła się turecka inwazja na Izmir, grecką Smyrnę, będącą pod władaniem Aten do 1922 roku.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ERDOGAN GROZI GRECJI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

W listopadzie inflacja w Turcji spadła o 0.9 punktu procentowego.

INNE

Turcja kontynuuje cięcie stóp procentowych.

CENY

Inflacja konumencka w Turcja przebiła w sierpniu 80%, inflacja PPI wyniosła 143%

INNE

Ceny konsumpcyjne według danych za czerwiec skoczyły w Turcji o 79.6 procent rok do roku. To najszybszy wzrost cen od 1998 r. Marnym pocieszeniem...

%d bloggers like this: