Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

EOBUWIE.PL – KROK W STRONĘ GPW

Grupa CCC potwierdza plany związane z pierwotną ofertą publiczną (IPO) swojej spółki zależnej Eobuwie.

EOBUWIE.PL - KROK W STRONĘ GPW
Źródło: Eobuwie.pl

Jak powiedział główny akcjonariusz i przewodniczący CCC, Dariusz Miłek możliwy giełdowy debiut spółki Eobuwie.pl to przełom 2022/23 roku.

Według Miłka, główne silniki wzrostu dla grupy Eobuwie to umacnianie wizerunku eksperta od obuwia, umacniania relacji z markami i ekspansja na perspektywiczne rynki, takie jak Grecja.

Na początku kwietnia CCC zawarło z Cyfrowym Polsatem oraz z A&R Investments Limited – jednym z akcjonariuszy InPostu – dwie warunkowe przedwstępne umowy sprzedaży akcji Eobuwie.pl, określające warunki sprzedaży na rzecz każdego z inwestorów pakietów po 10% akcji za cenę 500 mln zł każdy.

Samo CCC poinformowało też powiększy portfolio marek własnych o takie brandy, jak: Simple, Americanos i Badurę – marki, które zostaną reaktywowane i rozwijane. Spółka nie ujawniła, ile wydała na zakup tych marek.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

EOBUWIE.PL - KROK W STRONĘ GPW

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Grupa CCC szacuje, że miała EBITDA w czwartym kwartale roku obrotowego na poziomie 86 mln zł. Tymczasem rynki oczekiwały ponad 112 mln zł.

GPW

XTB to międzynarodowy dostawca produktów, usług i rozwiązań technologicznych w zakresie obrotu instrumentami finansowymi. Spółka jest notowana w indeksie mWIG, w ciągu ostatniego roku...

GPW

Mamy pierwsze rozczarowanie tegorocznego sezonu wyników na GPW. Już po środowej sesji rynkowy broker, spółka XTB podała że w ostatnim kwartale 2022 roku zarobiła...

GOSPODARKA

Santander chce wyemitować obligacje o wartości 5 mld zł. Santander podał, że obligacje będą oprocentowane według zmiennej stopy procentowej, której wysokość zostanie ustalona w...

%d bloggers like this: