Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ENERGA: ZN 668 MLN ZŁ, +35% Q/Q

Energetyczna spółka Grupy Orlen notuje zysk o 35% większy w drugim kwartale tego roku niż w pierwszym.

ENERGA: ZN 668 MLN ZŁ, +35% Q/Q

Energa zwiększa przychody do 6 mld 600 mln zł. W ujęciu rokrocznym zwiększyły się o 600 mln złotych, a zyski netto stanowiły blisko 10% tej kwoty. Wyniki spółki energetycznej z pomorza pokrywają się z opublikowanymi wcześniej szacunkami.
Spółka sprzedała 9.3 TWh z której uzyskała 200 mln zł zysku netto.
W dalszym ciągu spółka realizuje projekt budowy elektrowni w Ostrołęce, inwestycje w farmę fotowoltaiczną Gryf o docelowej mocy 20MW, a także modernizację sieci dystrybucyjnej. od stycznia do czerwca Spółka podłączyła do dystrybucji 616 MW mocy wytworzonych z OZE z czego 255 MW pochodziło z przydomowych mikroinstalacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O decyzji Rady Polityki Pieniężnej i również o kondycji polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnej sytuacji gospodarki niemieckiej rozmawiał Marcin Dobroewolski z BIZNES24 z Matuszem Urbanem, z Oxford Economics.

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

USA

Akcje Apple wzrosły wczoraj o prawie 2 proc. A to sprawiło, że amerykański gigant znowu ma 3 biliony kapitalizacji. Po raz pierwszy Apple przekroczył...

%d