Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ENERGA: ZN 668 MLN ZŁ, +35% Q/Q

Energetyczna spółka Grupy Orlen notuje zysk o 35% większy w drugim kwartale tego roku niż w pierwszym.

ENERGA: ZN 668 MLN ZŁ, +35% Q/Q

Energa zwiększa przychody do 6 mld 600 mln zł. W ujęciu rokrocznym zwiększyły się o 600 mln złotych, a zyski netto stanowiły blisko 10% tej kwoty. Wyniki spółki energetycznej z pomorza pokrywają się z opublikowanymi wcześniej szacunkami.
Spółka sprzedała 9.3 TWh z której uzyskała 200 mln zł zysku netto.
W dalszym ciągu spółka realizuje projekt budowy elektrowni w Ostrołęce, inwestycje w farmę fotowoltaiczną Gryf o docelowej mocy 20MW, a także modernizację sieci dystrybucyjnej. od stycznia do czerwca Spółka podłączyła do dystrybucji 616 MW mocy wytworzonych z OZE z czego 255 MW pochodziło z przydomowych mikroinstalacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Zysk grupy Dino Polska w I kwartale wyniósł ponad 191 mln zł netto. To wyżej niż zakładał konsensus rynkowy i lepiej niż w analogicznym...

ŚWIAT

O blisko 10 proc. spadają akcje Amazonu po publikacji zaskakującej kwartalnej straty tej największej na świecie firmy e-handlu.

ŚWIAT

Pozytywnie wynikami zaskoczył Apple. Producent Maców i iPhonów zarobił w pierwszym kwartale 2022 roku 25 mld dolarów, o blisko 6 proc. więcej niż przed...

POLSKA

Pozytywnie wynikami za pierwsze trzy miesiące 2022 roku zaskoczył drugi pod względem wielkości aktywów bank w naszym kraju, czyli Pekao SA.

%d bloggers like this: