Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ENERGA ZARABIA TAM, GDZIE MA MONOPOL

Klienci Energi wychodzą z pandemii i kupują więcej prądu – Energa więcej zarabia. Grupa szacuje, że miała między kwietniem a czerwcem 659 mln zł zysku EBITDA – czyli przed odliczeniem m.in. kosztów amortyzacji i podatków. To o jedną trzecią więcej, niż przed rokiem.

ENERGA ZARABIA TAM, GDZIE MA MONOPOL

Wzrost EBITDA przełożył się na 284 miliony złotych kwartalnego zysku netto – przed rokiem Energa miała prawie 900 mln złotych straty netto.
Spółka, która sprzedaje energię elektryczną przede wszystkim na Środkowym pomorzu, Kujawach i we wschodniej Wielkopolsce najbardziej poprawiła wyniki tam, gdzie nie ma konkurencji – czyli w sektorze dystrybucji. Co czwarta złotówka z całego zysku EBITDA grupy pochodziła w 2 kwartale właśnie z dostarczania prądu.
Energa szacuje, że kwartalne przychody przekroczyły 3,2 mld złotych, wobec 2,8 mld złotych przed rokiem.

ENERGA ZARABIA TAM, GDZIE MA MONOPOL

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

PRAWO

Ustawa o Sądzie Najwyższym niekonstytucyjna. To jest ta ustawa, która miała uruchomić środki z Krajowego Planu Odbudowy.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na wypłatę przez PKO BP maksymalnie 1,6 mld zł dywidendy z zysku za rok 2022 r.

INNE

Święta tuż tuż, a ty wciąż nie wiesz, czym obdarować najbliższą osobę? Przegapiłeś Black Friday, skończyły Ci się pomysły, albo po prostu – dostajesz...

RYNKI

Polityka zdominuje pierwszą połowę tego tygodnia. Nie zabraknie jednak danych makro, jak i pierwszego od dwóch lat prawdziwego IPO na głównym rynku. Dziś o...

%d