Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ENEA ZGODNA Z INNYMI SPÓŁKAMI ENERGETYCZNYMI

Grupa kapitałowa Enea szacuje, że zysk netto za okres od stycznia do czerwca wyniesie 736 mln złotych, przy skonsolidowanych przychodach na poziomie 9 miliardów 800 milionów zł.

ENEA ZGODNA Z INNYMI SPÓŁKAMI ENERGETYCZNYMI

Wstępne wyniki uwzględniają wpływ częściowego rozwiązania rezerwy w kwocie ok. 114 mln zł, w związku z planowanym rozliczeniem inwestycji realizowanej przez spółkę Elektrownia Ostrołęka. Spółka energetyczna w I półroczu wydobyła prawie 5 mln ton węgla i wytworzyła z tego 12 TWh energii elektrycznej, z której tylko 10 TWh trafiło do odbiorców końcowych.

CZYTAJ TEŻ: POLSKI ŁAD – JAKĄ ZALICZKĘ NA PIT ZAPŁACIĆ? (ROZMOWA)

Ostateczne wyniki zostaną przedstawione w raporcie okresowym GK ENEA za I półrocze 2021 roku, którego publikację zaplanowano na 16 września 2021 roku.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.