Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ENERGETYKA

ENEA POZWIE BYŁY ZARZĄD ZA OSTROŁĘKĘ?

I jeszcze wracamy do Polski. Wiatr zmian w spółkach Skarbu Państwa. Zarząd Enei chce 650 milionów złotych odszkodowania od byłego zarządu i członków rady nadzorczej – za utopienie pieniędzy w Elektrowni Ostrołęka.

ENEA POZWIE BYŁY ZARZĄD ZA OSTROŁĘKĘ?
Logo of ENEA brand, the main supplier of energy and electricity in Poland. Logo on the office building.

Spółka podała, że w planowanym na 30 stycznia WZA znajdzie się projekt uchwały zobowiązującej zarząd do dochodzenia roszczeń. Pozwami mają zostać objęci członkowie zarządu i Rady Nadzorczej spółki z lat 2018-2019.

Pod raportem rocznym za 2018 rok podpisani są Mirosław Kowalik, Piotr Adamczak, Piotr Olejniczak i Zbigniew Piętka. Projekt budowy bloku C w Elektrowni Ostrołęka od początku uważany był za wyborczy projekt PiS-u. W rozpoczęciu budowy, która pochłonęła półtora miliarda złotych zanim został porzucona – uczestniczył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O akcjach Kernela i decyzji o obniżeniu kapitału zakładowego, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jarosławem Dominiakiem, prezesem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rosnących zarobkach w Polsce i o tym jak te wzrosty wpłyną na gospodarkę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem...