Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ENERGETYKA

ENEA POZWIE BYŁY ZARZĄD ZA OSTROŁĘKĘ

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Enei zgodziło się na dochodzenie roszczeń o naprawienie szkody wyrządzonej przez byłe władze spółki. Sprawa dotyczy budowy bloku węglowego w Ostrołęce, która okazała się fiaskiem.

ENEA
źródło: ENEA

Łączna wysokość poniesionej przez spółkę szkody oszacowana została na kwotę ok. 656,17 mln zł, a łączna suma gwarancyjna, w ramach której ubezpieczyciele ponoszą odpowiedzialność w przedmiotowej sprawie, wynosi 500 mln zł.

Enea ma analizę prawną, z której wynika, że osoby zarządzające spółką w tamtym czasie nie dochowały należytej staranności w prowadzeniu spraw spółki lub w nadzorze.

Pozwami mają zostać objęci członkowie zarządu i Rady Nadzorczej spółki z lat 2018-2019. Pod raportem rocznym za 2018 rok podpisani są Mirosław Kowalik, Piotr Adamczak, Piotr Olejniczak i Zbigniew Piętka. Projekt budowy bloku C w Elektrowni Ostrołęka – od samego początku – uważany był za wyborczy projekt PiS-u.

Dzisiejsze Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Enei wymieniło też część rady nadzorczej spółki. Powołano pięcioro kandydatów zgłoszonych przez Skarb Państwa.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ENEA POZWIE BYŁY ZARZĄD ZA OSTROŁĘKĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UKRAINA

Premier Ukrainy Denys Szmyhal, powiedział, że sprawa blokowania przejść granicznych przez polskich rolników powinna zostać rozwiązana do 28 marca. Obecnie po obu stronach granicy...

KREDYTY

jeśli inflacja w lutym lub w marcu spadnie do 3.5 proc. rząd nie wprowadzi wakacji kredytowych - pisze money.pl

ENERGETYKA

Nie będzie szukania nowej lokalizacji pod budowę elektrowni jądrowej. Decyzja mówiąca o tym, ze powstanie w gminie Choczewo jest ostateczna - stwierdził dziś pełnomocnik...

KPO

Odblokowanie funduszy europejskich dla Polski wzmocni aktywność inwestycyjną i wzrost gospodarczy - pisze Piotr Bujak główny ekonomista PKO BP i prognozuje, że PKB Polski...