Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ENEA PONIŻEJ PROGNOZ

ENEA
źródło: ENEA

Na 300 mln zł więcej niż oczekiwania rynkowe szacuje swoją EBITDĘ grupa Enea. Zysk netto i przychody okazały się jednak niższe niż prognozowali analitycy.

EBIDTA, czyli zysk przed uwzględnieniem amortyzacji, podatków i kosztów kredytu Eneii w drugim kwartale tego roku wyniósł 1 mld 300 mln zł, wobec oczekiwań rynkowych na poziomie 938 mln zł. Natomiast zysk netto energetycznej spółki wyniósł 260 mln zł, o 40 mln zł mniej niż spodziewał sie rynek.

CZYTAJ TEŻ: CUD NA ORLENIE

Także kwartalne przychody okazały się niższe od prognoz – wyniosły one 11 i pół mld zł, wobec 11 mld 900 mln zł rynkowego konsensusu.

ENEA PONIŻEJ PROGNOZ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: