Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

ENEA KUPIŁA FARMĘ FOTOWOLTAICZNĄ

ENEA KUPIŁA FARMĘ FOTOWOLTAICZNĄ
Logo of ENEA brand, the main supplier of energy and electricity in Poland. Logo on the office building.

Enea kupiła farmę fotowoltaiczną od byłego prezesa Empiku. Trzeci największy producent energii elektrycznej w Polsce wzbogacił się o 35 megawatów mocy OZE z farmy zlokalizowanej tuż obok autostrady Warszawa – Poznań.

Farma znajduje się w miejscowości Genowefa, na terenie dawnej odkrywkowej kopalni węgla brunatnego, kilka kilometrów od autostrady A2 między węzłami Koło i Konin. W ubiegłym tygodniu kilkanaście kilometrów na wschód od farmy kupionej przez Eneę swoją 6-krotnie większą farmę paneli, także zlokalizowaną na terenie dawnej odkrywki, uruchomiła spółka ZE PAK kontrolowana przez Zygmunta Solorza.

Enea nie ujawniła ceny za którą nabyła farmę w Genowefie. Foto-elektrownia została zbudowana przez spółkę PAD RES, kontrolowaną przez fundusz Griffin Capital Partners, na czele którego stoi Maciej Dyjas, były prezes Empiku.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d