Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ENERGETYKA

ENEA DOSTAŁA 1 MLD ZŁ KREDYTU Z EBI

Enea, polski operator energetyczny, pozyskała 1 mld zł kredytu od Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

ENEA DOSTAŁA 1 MLD ZŁ KREDYTU Z EBI
Logo of ENEA brand, the main supplier of energy and electricity in Poland. Logo on the office building.

Środki zostaną przeznaczone na inwestycje w obszarze dystrybucji, w tym na modernizację i budowę sieci energetycznych, podłączenie nowych klientów, zwiększenie mocy znamionowej transformatorów oraz podłączenie nowych mocy wytwórczych OZE.

Finansowanie programu inwestycyjnego w obszarze dystrybucji Grupy Enea jest zgodne z priorytetami określonymi w „Energy Lending Policy” EBI oraz inicjatywie REPowerEU. Celem tych działań jest uniezależnienie się Unii Europejskiej od rosyjskich surowców energetycznych oraz przyspieszenie transformacji sektora energetycznego w kierunku zeroemisyjnym.

Inwestycje Enei w obszarze dystrybucji przyczynią się do poprawy jakości dostaw energii elektrycznej dla klientów w północno-zachodniej Polsce. Wzmocnią również potencjał sieci do integracji nowych źródeł wytwórczych OZE, co jest niezbędne dla osiągnięcia przez Polskę celów klimatycznych.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O akcjach Kernela i decyzji o obniżeniu kapitału zakładowego, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jarosławem Dominiakiem, prezesem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rosnących zarobkach w Polsce i o tym jak te wzrosty wpłyną na gospodarkę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem...