Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

ELON MUSK ZAPŁACI PODATEK. 11 MLD USD

Elon Musk – jeden z największych wizjonerów współczesnej gospodarki musi zapłacić 11 mld dolarów podatku dochodowego z uwagi na sprzedaż opcji na akcje Tesli.

ELON MUSK SPRZEDAJE AKCJE TESLI
Elon Musk, założyciel i prezes firmy Tesla.

Elon Musk zapłaci podatek w tak gigantycznej wysokości, bo w 2021 roku sprzedał akcje tej spółki o wartości przekraczającej 15 mld dolarów. Część akcji została sprzedana w celu zaspokojenia zobowiązań podatkowych, które wyniosły 11 mld dolarów – to mniej więcej tyle, co roczny PKB takich państw jak Mołdawia, Kongo, czy Namibia.

CZYTAJ TEŻ: SZCZYT W DAVOS 2. RAZ ODWOŁANY

Musk jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie – mierzyć się z nim może tylko Jeff Bezos. Majątek Muska wart jest około ćwierć biliona dolarów. Tę wartość możemy porównać do rocznego PKB Czech, Portugalii, albo Nowej Zelandii.

Elon Musk zapłaci podatek – ale na życie jeszcze mu zostanie

Dokładną kwotę trudno podać, bo większość majątku Muska stanowią 17 procent akcji Tesli – najdroższej motoryzacyjnej spółki świata. A kurs Tesli potrafi zmieniać się o dobre kilka procent dziennie. Oprócz Tesli Musk ma udziały również w SpaceX, Neuralink i PayPal, od którego zaczęła sie wielka biznesowa kariera Muska.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Elon Musk w Twitterze - pierwsze spotkanie z pracownikami.

ŚWIAT

Szef Tesli, Elon Musk w wewnętrznym mailu do którego dotarła agencja Reuters napisał do pracowników że musi zredukować personel o około 10%.

RYNKI

Rosnące ceny ropy podsycają zainteresowanie elektrycznymi samochodami co nakręca sprzedaż największego światowego producenta takich pojazdów, czyli amerykańskiej Tesli.

RYNKI

Tesla w górę o pięć procent - po zapowiedzi splitu akcji. Jeśli split się powiedzie - będzie to już druga taka operacja w ciągu...

%d bloggers like this: