Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

ELON MUSK SPRZEDAŁ AKCJE TESLI ZA BLISKO 7 MLD DOLARÓW

Elon Musk sprzedał akcje Tesli mimo wcześniejszych deklaracji, że tego nie zrobi.

ELON MUSK SPRZEDAŁ AKCJE TESLI
foto: pexels.com

ELon Musk sprzedał prawie 8 milionów akcji tesli za kwotę 6 miliardów 880 milionów dolarów. – wynika z dokumentów opublikowanych przez spółkę. Wcześniej obiecywał, że tego nie zrobi. Na początku tego roku dyrektor generalny Tesli napisał na Twitterze, że nie planuje dalszej sprzedaży akcji tesli po 28 kwietnia.

Tymczasem jak wynika z dokumentów Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych, do której wpłynęły sprawozdania po dorocznym spotkaniu akcjonariuszy Tesli, transakcje Muska miały miejsce między 5 a 9 sierpnia. W tych dniach akcje tesli spadły blisko 7%. Co ciekawe wspomniane zgromadzenie udziałowców miało miejsce 4 sierpnia w Teksasie.

MUSK spytany wczoraj (nie gdzie indziej jak na Twitterze) czy zakończył sprzedaż udziałów Tesli odpowiedział twierdząco dodając, że ma nadzieję, że w przypadku kiedy Twitter zmusi go do wykonania umowy zobowiązującej do jego zakupu oraz kiedy inwestorzy kapitałowi nie zdążą wziąć w niej udziału, należy uniknąć nagłej wyprzedaży akcji Tesli.

CZYTAJ TEŻ: NANCY PELOSI NA TAJWANIE. TŁUMACZYMY, CO POWODUJE NAPIĘCIE CHIN

Nie sprecyzował o jaki inwestorów kapitałowych chodzi. Zobowiązał się też, że odkupi część sprzedanych akcji jeśli nie będzie zmuszony do zakończenia transkacji kupna Twittera.

Wczoraj na zamknięciu handlu Tesla straciła prawie dwa i pół procent. Jednak było to zanim informacje na temat sprzedaży Muska ujrzały światło dzienne. Od zeszłego roku spółka produkująca elektryczne samochody straciła już ponad 30% swojej wartości.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ELON MUSK SPRZEDAŁ AKCJE TESLI ZA BLISKO 7 MLD DOLARÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że cukier jest drogi i dlaczego rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Romanem Kubiakiem, prezesem Pfeifer & Langen Polska, producenta cukru.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że inflacja przekroczyła 17% rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Boś Banku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po zaanektowaniu przez Rosję terenów należących do Ukrainy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Leonem Komornickim.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: