Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

TECHNOLOGIA

ELON MUSK SPRZEDAJE AKCJE TESLI ZA 1 MLD USD

Elon Musk pozbył się kolejnych akcji Tesli – i w zamian za nie dostał miliard dolarów. Od początku listopada Musk sprzedał akcje za w sumie 16 miliardów dolarów. Inwestorzy na te transakcje patrzą ze spokojem.

ELON MUSK SPRZEDAJE AKCJE TESLI
Elon Musk, założyciel i prezes firmy Tesla.

Elon Musk sprzedaje akcje Tesli – 10% ze swojego pakietu (przed rozpoczęciem serii transakcji miał ponad 20% wszystkich akcji spółki) – żeby m.in. zapłacić gigantyczny podatek. Wkrótce musi przelać na konta urzędu skarbowego w Kalifornii prawie 12 miliardów dolarów – najwyższy podatek, jaki kiedykolwiek zapłaciła jakakolwiek prywatna osoba. Podatek to efekt wykonywania przez Muska opcji na akcje Tesli. Otrzymał te opcje 10 lat temu w ramach programu motywacyjnego.

ELON MUSK SPRZEDAJE AKCJE TESLI
ELON MUSK SPRZEDAJE AKCJE TESLI

Musk – który za kierowanie Teslą nie pobiera zwykłego wynagrodzenia – za każdą akcję wartą obecnie ponad tysiąc dolarów płacił nieco ponad 6 dolarów. W ciągu roku obejmie w ten sposób akcje warte – według obecnej wyceny – około 30 miliardów dolarów.

CZYTAJ TEŻ: SZWEDZKI NORTHVOLT WYPRZEDZIŁ TESLĘ

Elon Musk jest obecnie najbogatszym człowiekiem świata. Jego majątek – stanowią go głównie akcje Tesli oraz Space X – jest szacowany na 275 miliardów dolarów.

BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Elon Musk w Twitterze - pierwsze spotkanie z pracownikami.

ŚWIAT

Szef Tesli, Elon Musk w wewnętrznym mailu do którego dotarła agencja Reuters napisał do pracowników że musi zredukować personel o około 10%.

RYNKI

Rosnące ceny ropy podsycają zainteresowanie elektrycznymi samochodami co nakręca sprzedaż największego światowego producenta takich pojazdów, czyli amerykańskiej Tesli.

RYNKI

Tesla w górę o pięć procent - po zapowiedzi splitu akcji. Jeśli split się powiedzie - będzie to już druga taka operacja w ciągu...

%d bloggers like this: