Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

ELON MUSK POZWANY PRZEZ INWESTORÓW

Elon Musk pozwany przez inwestorów. W pozwie znalazła się też Tesla. Inwestorzy stojący za pozwem uważają, że spółka i jej prezes zwodzą rynek przeceniając skuteczność i bezpieczeństwo stosowanych w części samochodów technologii Autopilot i Full Self-Driving.

ELON MUSK POZWANY PRZEZ INWESTORÓW
Daniel Oberhaus (2018)/Flickr.com

W proponowanym pozwie zbiorowym złożonym w sądzie federalnym w San Francisco akcjonariusze twierdzą, że przez cztery lata Tesla wprowadzała ich w błąd za pomocą fałszywych i zwodniczych oświadczeń, które ukrywały, że jej technologie, uważane za możliwą przyczynę wielu śmiertelnych wypadków, „stworzyły poważne ryzyko wypadku i urazów” – podał Reuters.

CZYTAJ TEŻ: ROSJA WYDAJE 4 RAZY WIĘCEJ, NIŻ ZARABIA. ZNAMY DANE BUDŻETU

W pozwie stwierdzono, że cena akcji Tesli spadła kilkakrotnie, gdy prawda wyszła na jaw, zwłaszcza po tym, jak amerykański urząd ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego zaczął badać te technologie.

W pozwie jest wniosek o odszkodowanie dla akcjonariuszy, bez podania konkretnej kwoty rekompensat.

W poniedziałek inwestorzy nie przejęli się pozwem – kurs akcji producenta elektryków wzrósł o ponad 5 procent., jednak od listopada 2021 do grudnia 2022 roku akcje Tesli staniały z 400 do 100 dolarów. W pierwszych dwóch miesiącach tego roku zdążyły już jednak zdrożeć do obecnych 207 dolarów.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ELEKTROMOBILNOŚĆ

Tesla podniosła ceny jednego z najpopularniejszych elektryków w Europie i Polsce - modelu 3. To pokłosie wyższego cła na auta elektryczne produkowane w Chinach...

INNE

Trzy firmy adwokackie, które doprowadziły do zablokowania olbrzymiego pakietu wynagrodzenia Elona Muska w wysokości 56 miliardów dolarów, teraz domagają się... 7 mld dolarów za...

USA

Portal X Elona Muska utknął w rozwoju - pisze Financial Times. Prawie nie zdobywa nowych użytkownikó, a konkurencja od Mety poczynia sobie coraz śmielej...

ELEKTROMOBILNOŚĆ

Akcje Tesli rosną, wszystko za sprawą opublikowanych danych dotyczących produkcji i dostaw pojazdów w drugim kwartale tego roku.