Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

ELEKTROWNIA JĄDROWA POWSTANIE W LUBIATOWIE-KOPALINIE

Znamy miejsce, gdzie zostanie zbudowana pierwsza polska elektrownia jądrowa. Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe wybrała miejscowość Lubiatowo-Kopalino w gminie Choczewo. Wybrana miejscowość znajduje się w województwie Pomorskim.

ELEKTROWNIA JĄDROWA
Źródło: Google Maps

Zgodnie z założeniami dokumentów Polityka Energetyczna Polski i Program Polskiej Energetyki Jądrowej rozpoczyna się realizacja inwestycji, dzięki której powstanie pierwsza polska elektrownia jądrowa. Docelowo ma powstać 6 bloków energetycznych o łącznej mocy ok 8 GW mocy, czyli prawie 2 razy takiej jak obecnie ma elektrownia w Bełchatowie, która dostarcza energię elektryczną do 25 procent gospodarstw domowych w Polsce. Uruchomienie pierwszego bloku energetycznego zaplanowane jest na 2033 rok, kolejne bloki mają być otwierane co 2-3 lata.

CZYTAJ TEŻ: CENY PRĄDU W GÓRĘ O 1/4, CENY GAZU W GÓRĘ O PONAD POŁOWĘ

Elektrownia zostanie zlokalizowana 14 kilometrów od miejscowości Żarnowiec, w której 32 lata temu zawieszono budowę elektrowni jądrowej.

Elektrownia jądrowa
Elektrownia jądrowa
BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Orlen chce mieć za 10 lat własną elektrownię jądrową. Spółka ogłosiła dziś oficjalnie to, o czym rynek plotkował od tygodnia - że wraz z...

%d bloggers like this: