Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

EKSTREMALNIE DROGIE NIERUCHOMOŚCI

Według 62 proc. respondentów obecne ceny nieruchomości są ekstremalnie wysokie – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie rankomat.pl. Jak dodano, co czwarty badany liczy na wsparcie w ramach nowego rządowego programu mieszkaniowego.

NOWE WAKACJE KREDYTOWE
źródło: Pixabay

Rankomat.pl przekazał, że obecnie za m kw. mieszkania w Warszawie trzeba zapłacić nawet 25 tys. zł. Dodano, że również w innych miastach padają cenowe rekordy. Wyliczono, że w ostatnim roku ceny nieruchomości podrożały o średnio 30 proc., co – według analityków portalu – jest w znacznym stopniu efektem olbrzymiej popularność programu „Bezpieczny Kredyt 2 proc.”.

Według nich, program ten nie tylko spowodował „drastyczny wzrost cen”, ale także „wydrenował rynek z nieruchomości na sprzedaż”.
Według respondentów najważniejszym czynnikiem, który pomógłby im w zakupie nowego mieszkania lub domu jest spadek cen, przy czym połowa z nich liczy również na wzrost wynagrodzeń. Z kolei 41 proc. badanych twierdzi, że istotnym ułatwieniem byłyby tańsze kredyty mieszkaniowe, 28 proc. wskazało na rozwój taniego budownictwa spółdzielczego, a 21 proc. na rozwój publicznego programu budowy mieszkań na wynajem.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...