Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

EBC PODNIESIE STOPY

Z „minutek” po posiedzeniu wynika, że EBC podniesie stopy procentowe.

EBC PODNIESIE STOPY
źródło: © European Union, 2022

Podnoszenie stóp procentowych w strefie euro będzie kontynuowane – wynika z raportu po ostatnim posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego, czyli tzw. minutek.

Jak czytamy w komunikacie rady prezesów EBC stopy procentowe będą musiały być dalej podnoszone, aby osiągnąć poziom, który umożliwiłby osiągnięcie średniookresowego celu EBC w wysokości 2 proc., chociaż decyzje będą musiały opierać się na napływających danych i zmieniających się perspektywach dla inflacji i gospodarki.

CZYTAJ TEŻ: MINUTKI FED POPCHNĘŁY GIEŁDY W GÓRĘ. SŁABSZE PODWYŻKI STÓP W USA NA HORYZONCIE

W ocenie członków Rady Prezesów wysokość grudniowej podwyżki będzie zależała od napływających danych oraz najnowszych projekcji makro.

Przypomnijmy, że w październiku Christine Lagarde i koledzy zdecydowali się podnieść główną stopę banku centralnego strefy euro o 75 punktów bazowych, do poziomu 2 proc. Była to trzecia z rzędu podwyżka stóp Europejskiego Banku Centralnego.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

EBC PODNIESIE STOPY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: