Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

E-TOLL I VIATOLL DO 30 WRZEŚNIA

Do 30 września działać będą równolegle dwa systemy poboru opłat drogowych – dotychczasowy – viaTOLL i nowy – e-Toll. W życie wchodzi ustawa ws. poboru opłat drogowych.

E-TOLL I VIATOLL DO 30 WRZEŚNIA

Przepisy zakładają wydłużenie okresu przejściowego działania dwóch systemów poboru opłat drogowych. Od 1 października będzie działał już tylko jeden – e-TOLL.

E-Toll to system oparty o pozycjonowanie satelitarne. Użytkownik będzie miał dostęp do wszystkich danych, dokumentów i usług po zalogowaniu do konta klienta. Nowy system umożliwia pobór opłaty za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji

Zmiany dotyczą przede wszystkim firm transportowych, które są zmuszone do wymiany urządzeń na nowe lub modyfikacji starych. Krajowa Administracja Skarbowa dopuściła 12 firm, które będą operatorami nowych urządzeń działających w ramach sytemu e-TOLL. Pierwsze testy nowych urządzeń już się odbyły.

Obecnie w Polsce obowiązkiem uiszczania opłaty za przejazd drogami objętych jest 3660 km dróg, w tym 2,5 tys. km autostrad i dróg szybkiego ruchu oraz ponad tysiąc km dróg krajowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje w porcie Gdańsk rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Łukaszem Geinke, prezesem Portu Gdańsk.

POLSKA

Warto sprawdzić, czy bank nie jest ci winien pieniędzy za pobranie opłat za oczekiwanie na wpis do księgi wieczystej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

W Polsce zostanie otwarty kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną. O tym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Arkadiuszem Zglińskim, dyrektorem Portu Morskiego w Elblągu...

POLSKA

Z badań EY Polska wynika, że w ciągu kilku miesięcy ceny aut spadną.

%d bloggers like this: