Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

E-TOLL I VIATOLL DO 30 WRZEŚNIA

Do 30 września działać będą równolegle dwa systemy poboru opłat drogowych – dotychczasowy – viaTOLL i nowy – e-Toll. W życie wchodzi ustawa ws. poboru opłat drogowych.

E-TOLL I VIATOLL DO 30 WRZEŚNIA

Przepisy zakładają wydłużenie okresu przejściowego działania dwóch systemów poboru opłat drogowych. Od 1 października będzie działał już tylko jeden – e-TOLL.

E-Toll to system oparty o pozycjonowanie satelitarne. Użytkownik będzie miał dostęp do wszystkich danych, dokumentów i usług po zalogowaniu do konta klienta. Nowy system umożliwia pobór opłaty za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji

Zmiany dotyczą przede wszystkim firm transportowych, które są zmuszone do wymiany urządzeń na nowe lub modyfikacji starych. Krajowa Administracja Skarbowa dopuściła 12 firm, które będą operatorami nowych urządzeń działających w ramach sytemu e-TOLL. Pierwsze testy nowych urządzeń już się odbyły.

Obecnie w Polsce obowiązkiem uiszczania opłaty za przejazd drogami objętych jest 3660 km dróg, w tym 2,5 tys. km autostrad i dróg szybkiego ruchu oraz ponad tysiąc km dróg krajowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co zostało zrobione podczas przygotowań do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i ile to kosztowało, oraz ile to może kosztować i jakie będą...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że spadły raty leasingu samochodów, jak wynika z danych przekazanych przez Carsmile, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Katarzyną Siwek z Carsmile.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy CPK może stać się logistycznym hubem transportowym o wielkiej przepustowości, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Joanną Porath, prezesem Agencji Celnej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O napiętej sytuacji panującej w PKP Cargo rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Maciejem Jankiewiczem, p.o. prezesa PKP Cargo.