Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

E.ON PODNOSI CENY PRĄDU

E.ON podnosi ceny prądu niektórym klientom.

E.ON PODNOSI CENY PRĄDU
foto: pixabay.com

Niektórzy klienci firmy E.ON Polska, którzy korzystają z taryfy dla gospodarstw domowych G od 1 stycznia 2023 roku zapłacą więcej za prąd.

Chodzi o odbiorców, u których pod adresem z umowy ze sprzedawcą prądu zarejestrowana została działalność gospodarcza.

Eon w wyjaśnieniach wysłanych do PAP stwierdził, że takie postępowanie wynika z interpretacji ustawy o ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku.

Spółka twierdzi, że jej interpretacja wynika wprost z brzmienia ustawy i jest zbieżna z praktyką rynkową.

CZYTAJ TEŻ: PODROŻAŁY NOWE I UŻYWANE SAMOCHODY

Oznacza to, że klienci E.ON Polska z gospodarstw domowych w grupie taryfowej G, którzy pod adresem, którego dotyczy umowa na sprzedaż energii, mają zarejestrowaną działalność gospodarczą, od 1 stycznia mają płacić maksymalną dozwoloną ustawą stawkę dla małych i średnich przedsiębiorstw czyli 785 zł za MWh netto.

Jak wynika z informacji zebranych przez PAP, inni sprzedawcy tacy jak PGE Obrót, Tauron Sprzedaż czy Enea nie planują podnosić cen dla osób, które mają umowy w grupie G i pod tym samym adresem zarejestrowana jest działalność gospodarcza.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

E.ON PODNOSI CENY PRĄDU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O załamaniu na rynku kredytów hipotecznych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Waldemarem Rogowskim, głównym analitykiem BIK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że do 31 stycznia mija termin składania zeznania PIT-8AR czyli podatku z tytułu konkursów czy nagród w sprzedaży premiowanej rozmawiał Marcin Dobrowolski...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co przyczyniło się do tego, że nowych pieniędzy w polskiej gospodarce przybywa mniej rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z prof. Marianem Nogą...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kolejnym zwrocie w sprawie pozwów „wiborowych” rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Sebastianem Frejowskim z kancelarii Frejowski i Wspólnicy.

%d bloggers like this: