Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

E-FAKTURY PRZYJĘTE PRZEZ RZĄD

E-FAKTURY PRZYJĘTE PRZEZ RZĄD
Accountant Checking Business Invoice Or Bill On Laptop

Rząd przyjął projekt ustawy wprowadzającej e-Faktury. To co dziś jest dobrowolne od 1 lipca 2024 roku stanie się obowiązkowe.

Wszyscy przedsiębiorcy z małymi wyjątkami, będą musieli
wystawiać faktury w rządowym systemie e-Faktur.

Znikną faktury papierowe, czy elektroniczne w formacie PDF. Krajowy system e-Faktur ma być przynajmniej w teorii narzędziem do uszczelniania VAT.

Obowiązkowy KSeF da skarbówce kontrolę nad rozliczeniami VAT niemal na bieżąco.

Po wprowadzeniu KSeF każdego dnia Ministerstwo Finansów dostanie dane o wszystkich wystawianych fakturach. Dziś podobne dane fiskus otrzymuje z miesięcznym opóźnieniem, w plikach JPK_VAT, a jeśli urząd skarbowy chce mieć dostęp do faktur, musi występować do podatnika o udostępnienie ich w pliku JPK_FA.

Dzięki KSeF fiskus będzie mógł szybciej weryfikować zwroty VAT. W efekcie skróci się termin zwrotu – z obecnych 60 dni do 40 dni.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: