Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

DZISIAJ RUSZA POSIEDZENIE SEJMU

RUSZA POSIEDZENIE SEJMU

Dziś rozpoczyna się trzydniowe posiedzenie Sejmu. Najważniejsze z punktu widzenia gospodarki są projekty dotyczące praw autorskich, ustawy antyfliperskiej i ustawy luzującej handel w niedzielę.

Dziś Sejm będzie kontynuować prace nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Projekt dotyczy wdrożenia do polskiego porządku prawnego dwóch dyrektyw Parlamentu Europejskiego upoważniających twórców i wykonawców utworów audiowizualnych oraz wykonawców utworów muzycznych i słowno-muzycznych do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w Internecie oraz wprowadza nowe prawo pokrewne dla wydawców prasy do korzystania online z ich publikacji prasowych.

CZYTAJ TEŻ: FRACHT MORSKI DROŻSZY NAWET O 400%

Również dziś, ale już wieczorem posłowie zajmą się poselskim projektem ustawy wprowadzającym progresywną stawkę podatku od czynności cywilno – prawnych. Nowe przepisy mają uderzyć w fliperów. Projekt zakłada, że w przypadku zbycia mieszkania w ciągu roku od zakupu trzebaby było zapłacić 10 proc. podatek PCC – obecnie jest to 2 proc. Z kolei dla mieszkań sprzedawanych wciągu dwóch lat od zakupu stawka podatku od czynności prawnych wynosiłaby 6 proc, a dla sprzedawanych przed upływem 3 lat byłoby to 4 proc.

Z kolei w piątek, posłowie będą głosować nad wnioskiem o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Projekt złożony przez posłów polski 2050 zakłada przywrócenie dwóch niedziel handlowych w miesiącu. Za pracę w niedzielę przysługiwałoby podwójne wynagrodzenie, a pracodawca miałby obowiązek wyznaczyć pracownikowi dzień wolny.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DZISIAJ RUSZA POSIEDZENIE SEJMU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.