Autopromocjaspot_img

Data:

UDOSTĘPNIJ

DZISIAJ RUSZA POSIEDZENIE SEJMU

Powiązane artykuły:

Dziś rozpoczyna się trzydniowe posiedzenie Sejmu. Najważniejsze z punktu widzenia gospodarki są projekty dotyczące praw autorskich, ustawy antyfliperskiej i ustawy luzującej handel w niedzielę.

Dziś Sejm będzie kontynuować prace nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Projekt dotyczy wdrożenia do polskiego porządku prawnego dwóch dyrektyw Parlamentu Europejskiego upoważniających twórców i wykonawców utworów audiowizualnych oraz wykonawców utworów muzycznych i słowno-muzycznych do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w Internecie oraz wprowadza nowe prawo pokrewne dla wydawców prasy do korzystania online z ich publikacji prasowych.

CZYTAJ TEŻ: FRACHT MORSKI DROŻSZY NAWET O 400%

Również dziś, ale już wieczorem posłowie zajmą się poselskim projektem ustawy wprowadzającym progresywną stawkę podatku od czynności cywilno – prawnych. Nowe przepisy mają uderzyć w fliperów. Projekt zakłada, że w przypadku zbycia mieszkania w ciągu roku od zakupu trzebaby było zapłacić 10 proc. podatek PCC – obecnie jest to 2 proc. Z kolei dla mieszkań sprzedawanych wciągu dwóch lat od zakupu stawka podatku od czynności prawnych wynosiłaby 6 proc, a dla sprzedawanych przed upływem 3 lat byłoby to 4 proc.

Z kolei w piątek, posłowie będą głosować nad wnioskiem o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Projekt złożony przez posłów polski 2050 zakłada przywrócenie dwóch niedziel handlowych w miesiącu. Za pracę w niedzielę przysługiwałoby podwójne wynagrodzenie, a pracodawca miałby obowiązek wyznaczyć pracownikowi dzień wolny.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!
DZISIAJ RUSZA POSIEDZENIE SEJMU

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 36 groszy dziennie za dostęp przez www i 72 grosze dziennie za dostęp do aplikacji i VOD (przy rocznym abonamencie)

Sprawdź na BIZNES24.TV