Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

DZISIAJ DEBIUT MURAPOLU

Debiut Murapolu na GPW – pierwszy od dwóch lat.

DEBIUT MURAPOLU
źródło: Murapol

Po ponad dwóch latach doczekaliśmy się prawdziwego debiutu na głównym rynku GPW. Dziś na giełdzie debiutują bowiem akcje deweloperskiej spółki Murapol.

Murapol będzie 413. spółką notowaną na Głównym Rynku oraz 10. debiutem w 2023 roku – jednak pozostałych dziewięć to były przenosiny z alternatywnego rynku NewConnect. Ostatnim klasycznym debiutem na GPW było wejście na giełdę bukmacherskiego STS Holding w grudniu 2021 roku, który nota bene wkrótce z giełdy zniknie.

CZYTAJ TEŻ: WALL STREET ROŚNIE

Murapol to jeden z największych deweloperów mieszkaniowych w kraju. Na rynku działa od 2021 roku.

Cena akcji Murapolu w ofercie publicznej akcji została ustalona na 33 zł za jedną akcję a łączna wartość oferty wyniosła ok. 404 mln zł. Cena 33 zł za akcję, przekłada się 1 mld 350 mln zł giełdowej kapitalizacji.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DZISIAJ DEBIUT MURAPOLU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.