Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

DZIŚ SPOTKANIE W KIJOWE W SPRAWIE NORD STREAM 2 – SPOTKANIE BEZ UDZIAŁU POLSKI

Dziś w Kijowie spotkają się ministrowie energetyki Ukrainy, Niemiec i USA. Celem spotkania jest ustalenie szczegółów tranzytu gazu przez Ukrainę.
Wczoraj do Kijowa przyleciała Kanclerz Niemiec Angela Merkel, by rozmawiać z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim dokończenia budowy gazociągu Nord Stream 2.

NORD STREAM 2
NORD STREAM 2 W BUDOWIE

Po spotkaniu kanclerz Merkel zapewniła, że Niemcy będą się opowiadać się za nowymi sankcjami na Rosję, jeśli Moskwa spróbuje wykorzystać gazociąg Nord Stream 2 jako broń.

Niemcy deklarują, że zależy im na tym by Ukraina pozostała krajem tranzytowym, a umowa o tranzycie gazu została przedłużona. Także strona ukraińska, chce by umowa tranzytowa została przedłużona po 2024 roku. Prezydent Zełenski zapowiedział, że Kijów będzie prowadził konsultacje z Komisją Europejską i rządem Niemiec w sprawie budowy i eksploatacji gazociągu Nord Stream 2.

CZYTAJ TEŻ: RZĄD SZYKUJE TARCZĘ ANTYŁADOWĄ. WRESZCIE (ZMIANY W POLSKIM ŁADZIE)

Ukraiński rząd obawia się działań Rosji i ryzyka jakie niesie jego zdaniem zakończenie budowy Nord Stream 2. Zdaniem Kijowa gazociąg to broń niebezpieczna nie tylko dla Ukrainy, ale dla całej Europy.

Wczorajsze spotkanie Kanclerz Merkel nie było jedynym w ubiegłym tygodniu ws. dokończenia budowy Nord Stream 2. W piątek Merkel spotkała się w Moskiwe z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Po spotkaniu deklarowała, że gazociąg Nord Stream 2 to europejski, a nie dwustronny projekt. Z kolei prezydent Rosji Władimir Putin zapewniał, że dialog ze stroną niemiecką i kanclerz Merkel zawsze był merytoryczny i konstruktywny.

DZIŚ SPOTKANIE W KIJOWE W SPRAWIE NORD STREAM 2 - SPOTKANIE BEZ UDZIAŁU POLSKI

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w jakiej znalazła się Ukraina, rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Markiem Budziszem, analitykiem think-tanku Strategy and Future.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O skutkach embarga na zboże z Ukrainy i skardze ukraińskiego rządu do WTO, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z mec. Toamszem Włostowskim z Kancelarii...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, jak na narastający konflikt gospodarczy pomiędzy Polską a Ukrainą patrzy przedsiębiorca branży spożywczej, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Marianem Owerko, prezesem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Komisja Europejska planuje przedłużenie embarga na import zboża z Ukrainy rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Moniką Piątkowską, prezesem Izby Zobożowo-Paszowej.

%d