Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

DZIŚ SPOTKANIE CZOŁOWYCH PRODUCENTÓW BRONI W PENTAGONIE

Dziś w Pentagonie spotkanie wiceszefowej resortu obrony USA z prezesami 8 największych firm zbrojeniowych w USA. Celem spotkania jest ustalenie jakie są zdolności produkcyjne amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego, jeśli wojna w Ukrainie miałaby potrwać nie miesiące a lata – piszą media.

DZIŚ SPOTKANIE CZOŁOWYCH PRODUCENTÓW BRONI W PENTAGONIE

Cytowana przez media Kathleen Hicks, zastępca sekretarza obrony mówiła dziennikarzom, że administracja Bidena chce pomóc militarnie Ukrainie.

Podczas spotkania firmy zbrojeniowe przedstawią propozycje zwiększenia obecnej produkcji broni i planów jej zmodernizowania. USA chcą w ten sposób przygotować się na długoterminową pomoc Ukrainie.

BIAŁY DOM PRACUJE NAD DOSTARCZNIEM ARTYLERII DLA UKRAINY

Według New York Times rozmowy będą dotyczyły m.in. obrony powietrznej. W spotkaniu udział ma wziąć szef Raytheon Technologies. To amerykański międzynarodowy konglomerat lotniczy i obronny z siedzibą w Waltham w stanie Massachusetts. Jeden z największych dostawców usług lotniczych, wywiadowczych i obronnych na świecie pod względem przychodów i kapitalizacji rynkowej. Spółka notowana jest na NYSE. Jej akcje w ciągu ostatniego miesiąca zdrożały o blisko 6%.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Putin włączy okupowane tereny do Rosji? Putin może już w piątek ogłosić aneksję okupowanych terytoriów- przewiduje brytyjski resort obrony.

BIZNES I POLITYKA

Trump oskarżony o wyłudzenie kredytów. Były prezydent USA Donald Trump, jego firma i troje dzieci zostali oskarżeni w środę przez prokurator Nowy Jork o...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jaka jest aktualna sytuacja na froncie wojny w Ukrainie i co oznacza mobilizacja w Rosji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może oznaczać ogłoszenie mobilizcji w Rosji rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Janem Piekło, byłym ambasadorem Polski w Ukrainie.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: