Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

DZIŚ SPOTKANIE CZOŁOWYCH PRODUCENTÓW BRONI W PENTAGONIE

Dziś w Pentagonie spotkanie wiceszefowej resortu obrony USA z prezesami 8 największych firm zbrojeniowych w USA. Celem spotkania jest ustalenie jakie są zdolności produkcyjne amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego, jeśli wojna w Ukrainie miałaby potrwać nie miesiące a lata – piszą media.

DZIŚ SPOTKANIE CZOŁOWYCH PRODUCENTÓW BRONI W PENTAGONIE

Cytowana przez media Kathleen Hicks, zastępca sekretarza obrony mówiła dziennikarzom, że administracja Bidena chce pomóc militarnie Ukrainie.

Podczas spotkania firmy zbrojeniowe przedstawią propozycje zwiększenia obecnej produkcji broni i planów jej zmodernizowania. USA chcą w ten sposób przygotować się na długoterminową pomoc Ukrainie.

BIAŁY DOM PRACUJE NAD DOSTARCZNIEM ARTYLERII DLA UKRAINY

Według New York Times rozmowy będą dotyczyły m.in. obrony powietrznej. W spotkaniu udział ma wziąć szef Raytheon Technologies. To amerykański międzynarodowy konglomerat lotniczy i obronny z siedzibą w Waltham w stanie Massachusetts. Jeden z największych dostawców usług lotniczych, wywiadowczych i obronnych na świecie pod względem przychodów i kapitalizacji rynkowej. Spółka notowana jest na NYSE. Jej akcje w ciągu ostatniego miesiąca zdrożały o blisko 6%.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

ŚWIAT

Ustawa Lend-Lease ułatwiająca wysyłanie sprzętu wojskowego i uzbrojenia do Ukrainy i państw z flanki wschodniej została podpisana przez Prezydenta USA Joe Bidena. Przepisy opierają...

%d bloggers like this: