Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

DZIŚ SERIA WAŻNYCH DANYCH. WŁĄCZ TELEWIZJĘ BIZNES24

Dziś seria ważnych danych, które pomogą Ci zaplanować budżet firmy – i swój budżet osobisty – na przyszły rok. Włącz telewizję BIZNES24, żeby ich nie przegapić.

Biznes Od Rana
BIZNES OD RANA OD PONIEDIZAŁKU O 8:00

Czy inflacja w Niemczech spada?

O ósmej rano dowiemy się, czy inflacja w Niemczech zaczyna spadać. Na razie inflacja PPI – czyli ceny między firmami. Ekonomiści nadal spodziewają się horrendalnej inflacji w wysokości ponad 30 procent rok do roku. Ale to sporo mniej, niż 46 procent we wrześniu no i inflacja miesiąc do miesiąca prawdopodobnie drugi miesiąc z rzędu okaże się ujemną.

INFLACJA PPI

Punktualnie o 9 start handlu na GPW. Nowe szanse na to, żeby zarobić i żeby obronić wartość portfela. Na żywo tylko w telewizji BIZNES24.

Produkcja przemysłowa, inflacja PPI, zatrudnienie i wynagrodzenia w Polsce.

A o 10 mnóstwo ważnych danych, które pomogą Państwu ułożyć budżet firmowy na przyszły rok. Po pierwsze – produkcja przemysłowa. Czy wzrosła w listopadzie o zaledwie 2.2 procent? Jeśli ta dana się potwierdzi – będzie to najsłabszy roczny wzrost od lutego 2021 roku. Czyli od czasów pandemii. I znak, że wchodzimy w mocne spowolnienie.

Po drugie – ceny produkcji sprzedanej, czyli inflacja B2B. Przewidywania – 21 procent rok do roku. Czyli mniej, niż w październiku. Jeśli się potwierdzi – to będzie trzeci najniższy wzrost cen producentów w tym roku.

I w końcu zatrudnienie i wynagrodzenia. Ekonomiści szacują, że wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw urosły w listopadzie o 13.3 procent – znów poniżej tema wzrostu cen. Ale nadal bardzo mocno. I trudno się dziwić, skoro firmy więcej osób zatrudniają, niż zwalniają. W listopadzie wzrost zatrudnienia wyniósł – tak spodziewa się rynek – 2.3 procent. Jak było w rzeczywistości – dowiemy się jutro o 10 rano.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DZIŚ SERIA WAŻNYCH DANYCH. WŁĄCZ TELEWIZJĘ BIZNES24

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

O BIZNES24

W niedzielę 20 marca 2022 roku, jedyna polska telewizja biznesowa - Biznes24 obchodziła drugie urodziny. Rocznica startu zbiega się z szeregiem nowych wydarzeń w...

USA

Amerykańska gospodarka odbija mocniej niż oczekiwał rynek. W czwartym kwartale wzrost wyniósł aż 6.9% w ujęciu zannualizowanym, a w całym 2022 roku - aż...

OTOCZENIE MAKRO

Pensje w Polsce nie rosły w takim tempie od 2008 roku. Brak chętnych pracy i inflacja – która winduje oczekiwania płacowe – przycisnęły firmy...

WIEDZA

BIZNES24 online - skąd się wziął? Zaczęło się od tego, że widzowie i znajomi pytali nas - czy mogliby słuchać BIZNES24 w drodze do...

%d bloggers like this: