Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

DZIŚ ROZMOWY WS. „CZYSTEGO POWIETRZA”

Co dalej z programem czyste powietrze? W tej sprawie spotykają się dziś rano przedstawiciele narodowego funduszu ochrony środowiska, polskiej spółki gazownictwa i strona rządowa którą reprezentował będzie pełnomocnik ds. programu czyste powietrze.

DZIŚ ROZMOWY WS. "CZYSTEGO POWIETRZA"

W ubiegłym tygodniu Polska spółka gazownictwa ogłosiła, że nie ma pieniędzy na nowe inwestycje, dlatego zawiesza podpisywanie umów z inwestorami indywidualnymi na ten rok i przyszły. Wczoraj Śląski związek gmin i powiatów zaapelował do premiera o pilne zwiększenie budżetu PSG, co pozwoli na kontynuowanie podpisywania nowych umów na przyłącza gazowe. Plan inwestycyjny spółki na ten rok zakładał przeznaczenie 2 mld złotych na nowe przyłącza gazowe. Jednak liczba chętnych do przyłączenia gazu znacznie przekroczyła oczekiwania i fundusze.

Z danych Polskiej spółki gazownictwa wynika, że w 2021 roku podpisano umowy na przyłączenie gazu z 135 tys. odbiorców, a 260 tysięcy otrzymało warunki przyłączenia gazu.

Właściciele domów, którzy muszą wymienić stare kopciuchy lub budują nieruchomość i chcą się podpiąć do sieci gazowej nie wiedzą teraz co robić.
W ubiegłym tygodniu w sejmie wicepremier Sasin nadzorujący m.in. PGNiG zapewniał, że PSG otrzyma finansowanie od spółki matki, gdy w życie wejdzie ustawa o szczególnych rozwiązaniach chroniących odbiorców paliw gazowych, która umożliwia wsparcie PGNIG rządową kroplówką w wysokości 20 miliardów złotych.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DZIŚ ROZMOWY WS. "CZYSTEGO POWIETRZA"

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Zdaniem polskiego rządu Komisja Europejska nie może pomagać Rosji w omijaniu sankcji. Chodzi o wytyczne KE budzącą kontrowersje interpretację tego, w jaki sposób kraje...

POLSKA

Rosja wstrzymała dostawy gazu do Polski w ramach kontraktu jamalskiego. Wszystko dlatego, że wbrew żądaniom Rosji Polska - a konkretnie zajmująca się odbiorem rosyjskiego...

ŚWIAT

Europejskie kraje nie zamierzają płacić rublami za rosyjski gaz i przygotowują się do wstrzymania importu tego surowca z Rosji.

ŚWIAT

Ministrowie energetyki państw grupy G7, czyli najbardziej uprzemysłowionych krajów na świecie jednogłośnie odrzucili żądanie prezydenta Rosji Władimira Putina, aby kontrakty na gaz ziemny były...

%d bloggers like this: