Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

DZIŚ PONAD 22 TYSIĘCY NOWYCH ZAKAŻEŃ

Ostatniej doby wykryto w Polsce ponad 22 tysiące nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 592 osoby z COVID-19, z czego 75 procent to osoby niezaszczepione – podał resort zdrowia.

NOWY SZCZEP KORONAWIRUSA
Źródło: Pexels

Dzisiejszy dzień jest kontynuacją spadków, jeśli chodzi o liczbę zakażeń – „To jest blisko 20 procent mniej, niż było tydzień temu” poinformował minister zdrowia.
Niedzielski uważa, że spadek zakażeń ma coraz większą dynamikę.

DZIŚ PONAD 22 TYSIĘCY NOWYCH ZAKAŻEŃ
DZIŚ PONAD 22 TYSIĘCY NOWYCH ZAKAŻEŃ

Minister przekazał też, że ostatniej doby zmarły 592 osoby z COVID-19. Jak wskazał, ponad 400 przypadków to zgony osób z chorobami współistniejącymi, w tej statystyce zgonów ok. 25 procent – czyli ok. 150 osób to osoby zaszczepione, a 75 procent, czyli zdecydowana większość, to osoby niezaszczepione.

DZIŚ PONAD 22 TYSIĘCY NOWYCH ZAKAŻEŃ
DZIŚ PONAD 22 TYSIĘCY NOWYCH ZAKAŻEŃ

Dziś ruszyły szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Szczepienia są wykonywane preparatem Pfizer-BioNTech w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej.

Kwalifikację do szczepienia dzieci wykonuje lekarz z ważnym prawem wykonywania zawodu, również lekarz stażysta i lekarz rezydent.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Informacje z Uniwersytetu Cypryjskiego - odkryto nowy szczep koronawirusa SARS-CoV-2.

COVID

15.5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem - to najświeższe dane z ostatniej doby z resortu zdrowia. Zmarły 794 osoby - to rekord 4 fali pandemii....

Bez kategorii

WIG20 zaliczył w piątek największy jednosesyjny spadek od 23 marca 2020 roku - gdy w Polsce rozpoczynała się pandemia. WIG spadł najmocniej od 28...

ŚWIAT

Wielka Brytania jako pierwszy kraj na świecie zaaprobowała lek na COVID-19, opracowywany wspólnie przez Ridgeback Biotherapeutics i Merck.