Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

DZIŚ PONAD 22 TYSIĘCY NOWYCH ZAKAŻEŃ

Ostatniej doby wykryto w Polsce ponad 22 tysiące nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 592 osoby z COVID-19, z czego 75 procent to osoby niezaszczepione – podał resort zdrowia.

NOWY SZCZEP KORONAWIRUSA
Źródło: Pexels

Dzisiejszy dzień jest kontynuacją spadków, jeśli chodzi o liczbę zakażeń – „To jest blisko 20 procent mniej, niż było tydzień temu” poinformował minister zdrowia.
Niedzielski uważa, że spadek zakażeń ma coraz większą dynamikę.

DZIŚ PONAD 22 TYSIĘCY NOWYCH ZAKAŻEŃ

Minister przekazał też, że ostatniej doby zmarły 592 osoby z COVID-19. Jak wskazał, ponad 400 przypadków to zgony osób z chorobami współistniejącymi, w tej statystyce zgonów ok. 25 procent – czyli ok. 150 osób to osoby zaszczepione, a 75 procent, czyli zdecydowana większość, to osoby niezaszczepione.

DZIŚ PONAD 22 TYSIĘCY NOWYCH ZAKAŻEŃ

Dziś ruszyły szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Szczepienia są wykonywane preparatem Pfizer-BioNTech w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej.

Kwalifikację do szczepienia dzieci wykonuje lekarz z ważnym prawem wykonywania zawodu, również lekarz stażysta i lekarz rezydent.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DZIŚ PONAD 22 TYSIĘCY NOWYCH ZAKAŻEŃ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Lockdown do galerii handlowych nie wrócił, ale klienci też nie. Szokujące dane o poziomie ruchu w galeriach przytacza serwis PropertyNews.

BIZNES I POLITYKA

Projekt lex Hoc idzie do kosza. W Sejmie jest nowy poselski projekt przepisów o testowaniu pracowników na COVID-19. Zakłada m.in. możliwość bezpłatnego testowania się...

FIRMA

Kwarantanna 7 dni - takie zasady obowiązują od wtorku, 25 stycznia. Ale izolacja nadal 10 dni. Czym się różni kwarantanna od izolacji?

ŚWIAT

Informacje z Uniwersytetu Cypryjskiego - odkryto nowy szczep koronawirusa SARS-CoV-2.

%d bloggers like this: