Connect with us

Hi, what are you looking for?

RYNKI

DZIŚ BEZ HANDLU W USA – AMERYKA OBCHODZI MEMORIAL DAY

Ameryka dziś nie handluje – Amerykanie oddają dziś hołd tym, którzy zginęli służąc Stanom Zjednoczonym na frontach wszystkich wojen toczony przez USA.

Memorial Day jako ogólnopaństwowe święto Amerykanie obchodzą dziś równo po raz 50-ty. Ustanowił je w 1971 roku Kongres USA, chociaż jako święto niepaństwowe Memorial Day ma znacznie dłuższą historię.
O trzeciej po południ czasu waszyngtońskiego, czyli o 21-szej naszego czasu, Amerykanie uczczą ofiary wojen minutą ciszy.
Przy okazji warto zauważyć, że – w pewnej przenośni – ostatni rok był najkrwawszą wojną jaką od 150 lat toczyły Stany Zjednoczone. Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 wyniosła dotychczas 594 tysiące. To półtora raza więcej, niż liczba ofiar II wojny światowej i 10 razy więcej, niż liczba ofiar wojny w Wietnamie. Więcej ofiar – wojskowych i cywilnych – niż COVID pochłonęła tylko wojna secesyjna. W ciągu czterech lat zginęło ponad 650 tysięcy osób.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.