Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

DZIŚ BĘDZIE NAS 8 MILIARDÓW

DZIŚ BĘDZIE NAS 8 MILIARDÓW
źr.: lic. CC / Zdjęcie Tranmautritam

Dzisiaj padnie rekord w historii ludzkości. Jak podaje ONZ, dokładnie godzinie 9:59 urodzi się 8 miliardowa osoba na świecie.

Największe tempo przyrostu populacji w historii ludzkości miało miejsce od lat 50-tych ubiegłego wieku, kiedy na ziemi żyło nieco ponad 2,5 mld ludzi. W 1999 było nas już ponad 6 mld. Według szacunków w 2056 roku liczba populacji przekroczy 10 mld.

Tak dynamiczny skok w ciągu ostatnich 70 lat ma kilka powodów. Przede wszystkim poprawa jakości i higieny życia, rozwój medyny oraz technologii.

Naukowcy wskazują, że przyrost populacji obecnie spowalnia, a to z powodu mniejszej dzietności oraz wydłużenia życia. Obecnie średni wiek życia wynosi 71,4 lat, podczas gdy na początku XX wieku wynosił zaledwie 48 lat a w 1850 roku raptem 36,5 roku. ONZ prognozuje, że w 2030 roku średnia wieku wyniesie 75 lat.

Najludniejszym kontynentem jest Azja, gdzie obecnie mieszka ponad połowa populacji. Najniższy przyrost populacji notuje się od wielu lat w Europie, podczas gdy w Afryce przyrost wciąż rośnie i na przestrzeni 30 lat może się podwoić.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DZIŚ BĘDZIE NAS 8 MILIARDÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: