Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

DYWIDENDA XTB CORAZ BLIŻEJ

XTB
źródło: XTB

Dobra wiadomość dla akcjonariuszy XTB. Spółka otrzymała od KNF ocenę, która otwiera drogę do wypłaty dywidendy w 2024 roku. W odpowiedzi kurs akcji spółki rośnie w południe o ponad 1 proc.

CZYTAJ TEŻ: ŁATWIEJ BĘDZIE ŚCIGAĆ OSZUSTÓW VAT

W roku minionym wypłacona dywidenda sięgnęła 4 złotych 86 groszy. W sumie do akcjonariuszy trafiło 570 i pół miliona złotych.

Nie znamy jeszcze wyników spółki za ostatni kwartał, ale po pierwszych 9 miesiącach 2023 roku zysk netto XTB wynosił 542 mln złotych. Analitycy przewidują, że dywidenda za ostatni rok wyniesie 4 złote i 51 groszy.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DYWIDENDA XTB CORAZ BLIŻEJ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...