Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

DWUCYFROWA INFLACJA W HISZPANII

Kolejny kraj musi się mierzyć z dwucyfrową inflacją. W czerwcu zharmonizowana inflacja w Hiszpanii przyśpieszyła do 10% rok do roku z 8,5% zanotowanych w maju – podał tamtejszy urząd statystyczny.

DWUCYFROWA INFLACJA W HISZPANII

Dwucyfrową inflację w Hiszpanii ostatni raz notowano w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

Jak stwierdzono w komunikacie Krajowego Instytutu Statystycznego (INE) ceny napędzają przede wszystkim rosnące koszty energii wywołane ograniczeniami w eksporcie rosyjskiego gazu i ropy.

CZYTAJ TEŻ: 78.62% TO KOLEJNY REKORD INFLACJI W TURCJI

Ceny żywności i napojów bezalkoholowych wzrosły w maju o 11% w skali rocznej, najwięcej od 1994 r. Najbardziej podrożał olej słonecznikowy (86%) oliwa (36,5%), mąka (25,5%), mleko (16,7%), pieczywo (12,6%).

Zwalnia za to inflacja w Niemczech. W czerwcu inflacja CPI u naszych zachodnich sąsiadów wyniosła 7,6 % – wynika ze wstępnych szacunków opublikowanych przed Destatis. Wzrost cen konsumentów w ujęciu rocznym był niższy pierwszy raz od stycznia.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DWUCYFROWA INFLACJA W HISZPANII

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że w poniedziałek zacznie działać embargo Unii Europejskiej na rosyjską ropę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Jakubem Boguckim, analitykiem rynku...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w polskim lotnictwie cywilnym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Andrzejem Kobielskim z linii lotniczych Enter Air.

GPW

Jednym z wygranych na fuzji Orlenu i Lotosu jest inna paliwowa firma czyli Unimot. Dzięki przejęciu m.in. spółki Lotos Terminale spółka z Opolszczyzny chce...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O biletach lotniczych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Denizem Rymkiewiczem z eSky.pl.

%d bloggers like this: