Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ROSJA

DUMA ZA ZAKAZEM DLA POLSKICH TIRÓW

DUMA ZA ZAKAZEM DLA POLSKICH TIRÓW
FOT.: Markus Spiske / Pexels

Duma chce uderzyć w polski przemysł transportowy. Niższa izba rosyjskiego parlamentu wezwała Kreml do wprowadzenia zakazu wjazdu dla naszych ciężarówek.

Przyjęta dziś uchwała wprowadzenie mechanizmu według którego polskie ciężarówki po przekroczeniu granicy kierowany byłyby do składu celnego. Tam następowałby przeładunek towaru z polskiej ciężarówki na rosyjską.

W przyjętej przez Dumę uchwale znalazła się też propozycja wprowadzenia zakazu tankowania polskich ciężarówek po rosyjskich cenach. Zamiast tego dla polskich przewoźników miałaby zostać ustalona cena równa tej na terytorium Unii Europejskiej.

Rosyjska propaganda uważa, że ten ruch jest odwetem na antyrosyjską politykę Polski i zemsta za przejęcie rosyjskiej szkoły w Warszawie.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: