Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

TECHNOLOGIA

DUBAJ INWESTUJE W POLSKI ODRZUTOWIEC

Polski samolot – mały, ekonomiczny odrzutowiec – Flaris LAR01 – zachwycił specjalistów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Do tego stopnia, ze odkupili 50 procent udziałów w spółce Flaris. I naszego odrzutowca osobistego chcą przerobić na bezzałogowca.

DUBAJ INWESTUJE W POLSKI ODRZUTOWIEC
źródło: edge

EDGE Group to państwowa grupa przemysłu obronnego – jeden ze światowych liderów zajmujących się zaawansowanymi technologiami. Jak poinformowano na tegorocznym Airshow w Dubaju, portfolio 159 jej produktów zostanie rozszerzone o kolejnych 11 z zakresu bezzałogowców i uzbrojenia lotniczego. A jednym z nich jest odrzutowy bezzałogowiec Sinyar, czyli system oparty na rozwiązaniach polskiego odrzutowca cywilnego Flaris LAR01. Utworzenie spółki joint venture z polską firmą zostało sfinalizowane – właśnie w trakcie wydarzenia.

Połączenie sił z EDGE stanowi kamień milowy dla Flaris i podkreśla nasze wspólne zaangażowanie w doskonałość inżynieryjną i innowacje” – komentował Rafał Ładziński, dyrektor generalny Flaris. Jak podaje DEFENCE24, nowy bezzałogowiec ma cechować się prędkością przelotową 545 km/h, możliwością działania na pułapie do 10 km i zdolnością do przenoszenia 450 kg ładunku użytecznego.

Jak czytamy w portalu, prawdopodobnie będzie to maszyna rozpoznawcza, albo bojowa zdolna do szybkiej interwencji. Możliwe będzie też jej wykorzystanie jako maszyny patrolowej.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Trakcji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jerzym Pazurą, dyrektorem finansowym Trakcji.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Unibep rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, prezesem Unibep s.a.